Skip to content

Kosmetyka na każdą kieszeń
Próbując dbać o skórę, zwykle decydujemy się na zakupienie dostępnych w sklepach bardzo drogich wyrobów kosmetycznych. Świetnie zareklamowane, zamykane w ślicznych opakowaniach markowe kosmetyki, uruchamiają w kupujących niejako magiczne myślenie odnośnie tego, że kupują coś wyjątkowego.

Próbując dbać o skórę, zwykle wybieramy zakupienie popularnych w drogeriach wyjątkowo drogich produktów kosmetycznych. Świetnie zareklamowane, zamknięte w pięknych pudełkach markowe artykuły, uruchamiają w konsumentkach w pewien sposób czarodziejskie myślenie odnośnie tego, że posiadają coś wyjątkowego.

Autor: NANTES.PL

Niewiele jednak osób czyta skład kremów, a nawet gdy próbują, oznaczenia są zazwyczaj tak zagmatwane, że umieszczona na nich informacja jest bezwartościowa dla osoby która nie posiada specjalistycznej wiedzy. Na tym właśnie polega marketing w dziedzinie kosmetyki, a przecież każdy powinien wiedzieć, że domowe oczyszczanie twarzy, czy przygotowanie równie działającego kremu jak te dostępne w drogeriach, nie jest bardzo trudne.

Tanie kosmetyki wytworzone w domu, to nie tylko oszczędność, ale też ogromna satysfakcja dla każdego. Wystarczy jedynie odszukać w internecie przepisy (https://durszlak.pl/popularne-wyszukiwania) na emulsje, które będą odpowiadać potrzebom naszej skóry, a potem znaleźć dobry sklep z półproduktami biochemicznymi i olejami i ekstraktami z roślin. Fora są bardzo dobrym wsparciem w tej dziedzinie, a także skarbnicą wartościowych wskazówek. Odnajdziemy tam również przepisy na domowe kremy dobre na jesień, jak i sposób na zrobienie kosmetyków do pielęgnowania włosów.

Zwalcz typowe oznaki starzenia
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Osoby które doceniają tylko naturalne artykuły i jednocześnie nie chcą rezygnować z make up-u, powinny doskonale znać już kosmetyki mineralne. Są przetwarzane bez środków chemicznych, więc oczywiście są przyjaźniejsze dla naskórka. Nie są to tanie kosmetyki, ale ich dobroczynne właściwości, są równieżbardzo wartościowe. Mogą być używane przez każdego, nawet gdy mamy skórę bardzo delikatną. Kosmetyki mineralne posiadają też właściwości antyalergiczne, co ogólnie stawia je znacznie wyżej, niż produkty przetworzone w przestarzały sposób, często powodujące podrażnienia.

Natura w każdym wariancie jest skuteczna. Kosmetyki produkowane bez chemicznego przetwarzania i wolne od konserwantów, są zdecydowanie zdrowsze dla skóry – warto o tym pamiętać zanim po raz kolejny złapiemy się w sidła marketingu.

Źródło: http://dbam-o-siebie.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*