Skip to content

Kuracja, identycznie jak późniejsza rekonwalescencja, staje się powinnością podejmowaną przez doktorów najróżniejszych specjalizacji
Kobiety, które uskarżają się na różnego typu schorzenia narządów ruchu, doskonale wiedzą, jak taka przypadłość jest w stanie utrudnić codzienne życie. Ból przy poruszaniu się czasem bywa tak wielki, że nie wystarczają już kremy bądź kapsułki przeciwbólowe nabywane w aptece. Co więcej, te bardziej poważne schorzenia wymagają leczenia operacyjnego. Taki los staje się udziałem także osób w sile wieku – wystarczy przewrócić się na zasypanym śniegiem chodniku i nieszczęście gotowe.

Kobiety, które uskarżają się na różnego rodzaju schorzenia narządów ruchu, bardzo dobrze wiedzą, jak taka przypadłość jest w stanie utrudnić zwyczajne życie. Ból przy poruszaniu się w niektórych przypadkach bywa tak duży, że nie wystarczają już żele lub kapsułki przeciwbólowe nabywane w aptece. Co więcej, te bardziej groźne przypadłości wymagają leczenia w szpitalu. Taki los staje się udziałem również osób w sile wieku – wystarczy przewrócić się na śliskim trotuarze i nieszczęście gotowe.

link

Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli decydujemy się na zarezerwowanie wizyty do lekarza i już wpisujemy w wyszukiwarkę frazę ortopeda (sprawdź krakowskiego ortopede) Kraków, to musimy równocześnie pamiętać, że czekają nas też wizyty u doktorów innych specjalizacji. Aby móc kompleksowo leczyć nawet tak częste złamania, wymagana jest współpraca między lekarzami. Prześledźmy zatem drogę, jaką musi przebyć chory, który cierpi na dotkliwy ból kolana.

O frazie ortopeda Kraków już wzmiankowaliśmy, więc już w tym momencie możemy przekroczyć próg gabinetu, do którego wcześniej telefonowaliśmy. Dalsze leczenie jest uzależnione od przeprowadzonego rozpoznania i rezultatów badania. Zazwyczaj jesteśmy kierowani do następnego lekarza z pierwszym stopniem specjalizacji, a ściślej do radiologa.

Jeśli masz ochotę dodatkowo przestudiować omawiany tu temat, to kliknij ten link. Bez strachu, to wiarygodny link (https://www.polmedico.pl/oferta/implantologia/) – są tam zajmujące treści.

Badanie promieniami Roentgena pozwala uwidocznić szereg zmian niewidocznych gołym okiem. Dzięki temu nasz ortopeda jest w stanie postawić właściwą diagnozę i wybrać najlepszą formę leczenia.

Jedną z możliwych form leczenia pozostaje leczenie farmakologiczne. Jednak nie zawsze jest ono skuteczne. W wielu przypadkach nasze ręce trafiają do gipsu albo są na dwa tygodnie unieruchamiane. Kiedy i tak szeroko zaplanowane działania okazują się daremne, wtedy z dużą dozą prawdopodobieństwa czeka nas np. operacja kolana. A kiedy trzeba zagwarantować stabilność tej części nogi, to dodatkowo nasz ortopeda zasugeruje zabieg znany w medycynie jako operacja więzadła krzyżowego.

Gdy leczenie szpitalne, a nierzadko i to farmakologiczne, się zakończy, przychodzi czas na rehabilitację. W niektórych przypadkach na własną odpowiedzialność podejmowana próba usamodzielniania się nie przynosi jakichkolwiek rezultatów. Nic zaskakującego w tym, że gors osób wyjeżdża do sanatoriów, żeby tam dochodzić do pełnej sprawności. Takie działania są szczególnie istotne dla sportowców – specjalistyczna pomoc fizjoterapeuty jest w tym przypadku naprawdę nieodzowna.