Skip to content

Laserowe leczenie zaćmy oraz operacyjne leczenie zeza – sprawdzone sposoby dla każdego
Laser wykorzystywany jest do kurowania wielu różnorodnych schorzeń oraz chorób oczu. Zastosowanie lasera jest bezpieczne oraz bezbolesne, zabiegi wykonywane są poprzez fachowych okulistów z właściwymi kwalifikacjami i umiejętnościami. Naturalnie przed dołączeniem do leczenia laserowego, powinno skontaktować się z okulistą, jaki ogłosi czy takie leczenie będzie dla nas właściwe i czy nie występują żadne przeciwwskazania.

Laser stosowany jest do kurowania wielu przeróżnych schorzeń oraz chorób oczu. Użycie lasera jest pewne oraz bezbolesne, zabiegi realizowane są poprzez biegłych okulistów z stosownymi kwalifikacjami i umiejętnościami. Naturalnie przed dołączeniem do leczenia laserowego, trzeba skontaktować się z okulistą, który sprawdzi czy takie leczenie będzie dla nas właściwe i czy nie występują żadne przeciwwskazania.

Za pomocą lasera wolno wyleczyć

sprzęt okulistyczny

Autor: Nomadic Lass
Źródło: http://www.flickr.com

między innymi zaćmę. Laserowe leczenie zaćmy to dzisiejsza, bezpieczna metoda leczenia używana w medycynie od dawna. (Więcej informacji – zobacz tutaj). Leczenie laserem jest nadzwyczaj dokładne i trafne, wskutek tego zezwala na pewne wykonanie zabiegu i gwarantuje bezpieczeństwo. Przed zabiegiem przekazuje się pacjentowi znieczulenie kroplowe, mało tego pacjent dostaje także leki, jakie zmniejszają niepokój i stres. Jeszcze kilkanaście lat temu użytkowano niemało innych metod leczenia zaćmy, teraz najpopularniejsze jest wykorzystanie lasera. Pełny zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut, po 2-3 godzinach odpoczynku, pacjent może bez problemu powrócić do domu.

okulista w pracy

Autor: MilitaryHealth
Źródło: http://www.flickr.com

W toku zabiegu eliminowana jest naturalna soczewka, natomiast na jej miejsce wprowadzana jest soczewka syntetyczna.

Dzisiejsza medycyna pozwala też na operacyjne leczenie zeza, zarówno u najmłodszych, jak też u ludzi pełnoletnich. Leczenie zeza polega na wzmocnieniu czy też osłabieniu dobrych mięśni, jakie są odpowiedzialne za ruszanie gałki ocznej. Operacja zeza realizowana jest przy głębokim znieczuleniu, w przypadku tej choroby nie ma możliwości zrobienia leczenia laserem. Po zakończonym zabiegu pacjent już po kilku godzinach zdoła wrócić do domu. Trzeba jednak stosować się do każdych zaleceń doktora połączonych z rekonwalescencją. Ponadto przed operacją zeza należy też wykonać pewne wyznaczone badania, takie jak na przykład cukier, morfologia lub badanie EKG. Ponadto na operację zeza chory powinien przyjść na czczo. O wszelkich innych istotnych warunkach przystąpienia do zabiegu, na pewno poinformuje nas lekarz.