Skip to content

Proste zabiegi estetyczne – czym charakteryzują się.

Salony kosmetyczne pękają w szwach. Nawet z najdrobniejszym elementami dotyczącymi ulepszenia naszej skóry, ciała, paznokci udajemy się do specjalistów. Epilacja, czy oczyszczanie twarzy to najbardziej powszechne w dzisiejszych czasach zabiegi. Praktycznie każdy z nas, choć raz już z tego skorzystał. Pod lupę poddamy także nadpotliwość jako trudność dzisiejszych czasów.

Salony kosmetyczne pękają w szwach. Nieraz z najdrobniejszym elementami dotyczącymi poprawy naszej skóry, ciała, paznokci udajemy się do ekspertów. Epilacja, czy oczyszczanie twarzy to najbardziej popularne w dzisiejszych czasach zabiegi. W zasadzie każdy z nas, przynajmniej raz już z tego skorzystał. Pod lupę poddamy też nadpotliwość jako kłopot dzisiejszych czasów.

polecana strona

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Epilacja to czasowe czy też wieczne pozbawienie skóry owłosienia. W zabiegu epilacji włos usuwany jest wspólnie z cebulkami w przeciwieństwie od depilacji, gdzie cebulki pozostają w skórze. W przeciwieństwie do depilacji, którą z reguły wykonuje się w domu – epilacja w większości wypadków wymaga udania się do kosmetyczki.

Szukasz kolejnego materiału na opisywany tu temat? Jeżeli tak, to ten wyczerpujący tekst (https://medicus.ie/pl/kontakt) na 100% też uznasz za zajmujący.

Rozróżnia się kilka typów epilacji: laserowa, elektrokoagulacja, elektroliza, fotoepilacja albo ultradźwięki. Nadpotliwość to przeszkoda bardzo wielu ludzi (dodatkowe informacje na stronie www) . Każdy toczy batalię z potem, choć jego wydalanie to potrzebny dla zachowania zdrowia tok fizjologiczny. Pocenie się ochrania organizm przed przegrzaniem. Kłopot w tym, że u jednych skóra jest nieomal sucha nawet w skwar, u drugich zaś zwilgotniała nawet w zimny dzień. Nadpotliwość – przenieś mnie do strony – albowiem to indywidualna sprawa. Efektywnymi sposobami na walkę z poceniem to stosowanie antyperspirantów, gdy jednak te nie wspierają warto siegnać po zasypki, lub zastosować terapię (2 razy w tygodniu przygotować sobie kąpiele dłoni a także stóp w naparze z kory dębu, brzozy, liści orzecha włoskiego, szałwii).


Z potem konkuruje się też od środka. Jego wydzielanie ogranicza picie naparu z szałwii bądź zażywanie ziołowych kapsułek. Pod kontrolą lekarza można aplikować leki osiągalne na receptę (niestety mają efekty uboczne) lub uspokajające. Oczyszczanie twarzy z kolei jest przeznaczone m.in. dla ludzi z cerą tłustą i dodatkowo trądzikową, które borykają się z nadmiarem sebum czy trudnymi do usunięcia wągrami. Rozróżniamy : hydrabrazję – zabieg oczyszczający z użyciem wody, mikrodermabrazja – polega na prostym, w pełni nadzorowanym ścieraniu naskórka, warstwa po warstwie, aż do pożądanego poziomu, za pomocą diamentowych głowic z wykorzystaniem próżni, czy oczyszczanie laserowe – zabieg antybakteryjny laserem IPL, który zapobiega kreowaniu się nowych stanów zapalnych.

Każdy z zabiegów wspomoże nam uporać się z problemami dotyczącymi naszej skóry. Dla jednych będzie w większym stopniu skuteczny, dla drugich mniej. Powinno się jednak skorzystać z tego typu usług, żeby się o tym przekonać.