Skip to content

Leczenie bezpłodności w Białymstoku – tam znajdziesz szansę na posiadanie dziecka
Każdy wie, że kwestia in vitro współcześnie porusza bardzo dużo kontrowersyjni. Jest ona jednakże dla niektórych osób wyłączną możliwością na posiadanie dziecka. A przecież wielu ludzi zdaje sobie sprawę, że posiadanie dziecka jest najpiękniejszą rzeczą na świecie. Metoda in vitro jest poświęcana parom, które pomimo wielu prób i kuracji nie mają możliwości w naturalny sposób mieć potomstwa.

Wszyscy wiedzą, że temat in vitro współcześnie porusza bardzo dużo kontrowersyjni. Jest ona jednakże dla poszczególnych osób wyłączną szansą na posiadanie potomstwa. A przecież niejeden człowiek zdaje sobie sprawę, że posiadanie potomstwa jest najpiękniejszą rzeczą na świecie. Sztuka in vitro jest poświęcana kobietom, które mimo mnóstwa prób i leczenia nie mają możliwości w naturalny sposób zajść w ciążę.

Każdy też wie, że złości nic dobrego nie wnoszą, a osoby borykające się z bezpłodnością mają ich bardzo dużo. Według badań na globie jest 60-80 mln par, które spotyka czasowo lub na stałe kłopot bezpłodności. Zapłodnienie in vitro to zapłodnienie pozaustrojowe – sztuczne, które jest przeprowadzane w warunkach laboratoryjnych. W tej metodzie prowadzi się do zapłodnienia komórki jajowej poza ciałem matki. Uzyskane komórki jajowe i plemniki są umiejscawiane na wyznaczonych do tego płytkach, po czym zakrywa się je i pozostawia. Po parunastu godzinach w większości przypadków dochodzi do zapłodnienia. Tak stworzony zarodek po okresie 2-3 dni jest transportowany do macicy kobiety.

dziecko z in vitro

Autor: Nice
Źródło: Nice

Bardzo często lekarze aplikują 2 zarodki, a w specjalnych już przypadkach 3 lub 4. Następnie trzeba czekać, a najczęściej po dwóch tygodniach można dostać już wynik, czy zapłodnienie się udało. Jedna z wiodących w tej dziedzinie klinik znajduje się w miejscowości Białystok i jednogłośnie jest słynna także ze swoich doniosłych badań – szczegółowe informacje o ofercie in vitro Białystok. Zabieg przeprowadzany jest najczęściej dopiero wtedy, gdy para wyczerpała pozostałe opcje leczenia niepłodności. Znaczącą kwestią jest tu również wiek kobiety. Niestety po 36 roku życia u większości kobiet odnotowuje się obniżony poziom powodzenia zabiegu, a tym samym wzrasta szansa urodzenia potomstwa z wadami genetycznymi. W czasie dwóch pierwszych prób zapłodnienia odsetek pomyślności jest w sumie identyczny i wynosi 20%, zaś w trzecim cyklu minimalnie spada. Niestety podczas kolejnych prób szanse na zajście w ciążę dzięki tej metodzie znacząco maleją.

Obecnie to Białystok posiada najlepszą klinikę leczenia niepłodności w Polsce. Dzięki wielu publikacjom i udokumentowanym, wiarygodnym badaniom posiada niesamowicie dobrą reputację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*