Skip to content

Leczenie bezpłodności w Białymstoku – tam znajdziesz szansę na posiadanie dziecka
Każdy wie, że kwestia in vitro współcześnie porusza naprawdę dużo kontrowersyjni. Jest ona jednakże dla poszczególnych ludzi wyłączną szansą na posiadanie potomstwa. A przecież niejeden człowiek wie, że posiadanie dziecka jest najwspanialszą rzeczą na świecie. Sztuka in vitro jest dedykowana kobietom, które pomimo mnóstwa prób i kuracji nie mają możliwości w naturalny sposób zajść w ciążę.

Wszyscy wiedzą, że temat in vitro współcześnie porusza bardzo dużo kontrowersyjni. Jest ona jednakże dla poszczególnych osób wyłączną szansą na posiadanie potomstwa. A przecież niejeden człowiek zdaje sobie sprawę, że posiadanie potomstwa jest najpiękniejszą rzeczą na świecie. Sztuka in vitro jest poświęcana kobietom, które mimo mnóstwa prób i leczenia nie mają możliwości w naturalny sposób zajść w ciążę.

Każdy też wie, że złości nic dobrego nie wnoszą, a osoby borykające się z bezpłodnością mają ich bardzo dużo. Według badań na globie jest 60-80 mln par, które spotyka czasowo lub na stałe kłopot bezpłodności. Zapłodnienie in vitro to zapłodnienie pozaustrojowe – sztuczne, które jest przeprowadzane w warunkach laboratoryjnych. W tej metodzie prowadzi się do zapłodnienia komórki jajowej poza ciałem matki. Uzyskane komórki jajowe i plemniki są umiejscawiane na wyznaczonych do tego płytkach, po czym zakrywa się je i pozostawia. Po parunastu godzinach w większości przypadków dochodzi do zapłodnienia. Tak stworzony zarodek po okresie 2-3 dni jest transportowany do macicy kobiety.

dziecko z in vitro

Autor: Nice
Źródło: Nice

Bardzo często lekarze aplikują 2 zarodki, a w specjalnych już przypadkach 3 lub 4. Następnie trzeba czekać, a najczęściej po dwóch tygodniach można dostać już wynik, czy zapłodnienie się udało. Jedna z wiodących w tej dziedzinie klinik znajduje się w miejscowości Białystok i jednogłośnie jest słynna także ze swoich doniosłych badań – szczegółowe informacje o ofercie in vitro Białystok. Zabieg przeprowadzany jest najczęściej dopiero wtedy, gdy para wyczerpała pozostałe opcje leczenia niepłodności.

Czy masz wrażenie, że zredagowany przez nas post jest nieschematyczny? Jeżeli tak, to koniecznie przeczytaj też zamieszczony tu (https://medicart.wroclaw.pl/neurolog-wroclaw-prywatnie/) pokrewny artykuł.

Znaczącą kwestią jest tu również wiek kobiety. Niestety po 36 roku życia u większości kobiet odnotowuje się obniżony poziom powodzenia zabiegu, a tym samym wzrasta szansa urodzenia potomstwa z wadami genetycznymi. W czasie dwóch pierwszych prób zapłodnienia odsetek pomyślności jest w sumie identyczny i wynosi 20%, zaś w trzecim cyklu minimalnie spada. Niestety podczas kolejnych prób szanse na zajście w ciążę dzięki tej metodzie znacząco maleją.

Obecnie to Białystok posiada najlepszą klinikę leczenia niepłodności w Polsce. Dzięki wielu publikacjom i udokumentowanym, wiarygodnym badaniom posiada niesamowicie dobrą reputację.