Skip to content

Leczenie chorób zwyrodnieniowych z wykorzystaniem komórek macierzystych – co powinno się o tym wiedzieć
Leczenie za pomocą komórek macierzystych jest znane nie od dzisiaj. To istniejący zwrot w medycynie, jaki może okazać się niezwykle funkcjonalną metodą leczenia chorób zwyrodnieniowych stawów. Powinno się jednak dowiedzieć się trochę więcej na temat samej metody. Czym są komórki macierzyste? Jak wygląda kuracja za pomocą komórek macierzystych? Jakie są szanse na wyleczenie z choroby?

Leczenie za pomocą komórek macierzystych jest znane nie od dziś. To prawdziwy zwrot w medycynie, jaki może okazać się niezmiernie skuteczną metodą leczenia chorób zwyrodnieniowych stawów. Pożądane byłoby jednak dowiedzieć się trochę więcej na temat samej metody. Czym są komórki macierzyste? Jak wygląda terapia za pomocą komórek macierzystych? Jakie są szanse na wyleczenie z choroby?

badania w laboratorium

Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com
Komórki macierzyste mają zdolność nieograniczonej liczby podziałów oraz również umiejętność różnicowania się do innego rodzaju komórek. Dzięki komórkom macierzystym istnieje nadzwyczaj wielkie prawdopodobieństwo, że chorobami, jakie da się wyleczyć za ich pomocą będą rak, choroba Parkinsona, niewydolność serca, defekt mięśni, choroby zwyrodnienia stawów i wiele innych chorób. Bez wątpliwości można oznajmić, iż komórki macierzyste to przyszłość współczesnej medycyny.

W przypadku leczenia stawów, takich jak na przykład biodro czy rekonstrukcja więzadła, komórki macierzyste dają osobom chorym naprawdę ogromnie sporo korzyści. Przede wszystkim dzięki procesowi leczenia pacjent czuje mniejszy ból, modyfikuje się ruchomość stawów, a też niszczenie stawów jest pokaźnie opóźnione. Powinno się jednak pamiętać o tym, iż kurację komórkami macierzystymi stosuje się tylko wtenczas, gdy stawy nie są zupełnie zniszczone. Jeżeli potrzebowałbyś dowiedzieć się więcej w kwestii leczenia przy użyciu komórek macierzystych, na przykład ciekawi Cię postępowanie leczenia konkretnych stawów, powinno się skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Wpisując w wyszukiwarce taką frazę, jak na przykład komórki macierzyste biodro, niewątpliwie ekspresowo odkryjesz niesłychanie dużo przydatnych i praktycznych informacji na ten temat.

Warto też odpowiedzieć sobie na pytanie czy leczenie komórkami macierzystymi jest refundowane przez NFZ. Odpowiedź jest na nieszczęście przecząca. Za zabiegi te trzeba zapłacić około 8 tysięcy złotych, na domiar tego dochodzi jeszcze kuracja po zabiegu, która może pociągać koszty ponad 5 tysięcy złotych. Zabieg ten na pewno nie należy więc do najtańszych.

Podnoszona w tym miejscu tematyka jest według Ciebie cenna? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu, który proponuje pokrewne zagadnienia.

Czytaj też