Skip to content

Leczenie w przypadku schorzenia kolana
Cały czas zwiększa się ilość miłośników zimowych szaleństw na stokach. Nieszczęśliwie, proporcjonalnie rośnie przy tym liczba osób, które zmagają się z posezonowymi kontuzjami.

Z roku na rok zwiększa się ilość amatorów zimowych szaleństw na stokach. Nieszczęśliwie, proporcjonalnie rośnie przy tym liczba osób, które spotykają się z posezonowymi kontuzjami.

Co prawda sprzęt sportowy jest coraz lepszy, dzięki czemu białe szaleństwo jest bezpieczniejsze, mimo to przykrych wypadków nie da się przewidzieć. Fatalna technika jazdy oraz nieodpowiednie wyposażenie są powodem bolesnych uszczerbków na zdrowiu. Pośród najczęściej spotykanych urazów na stoku wyróżnić można uszkodzenia ścięgien, więzadeł, zwichnięcia stawów, oraz złamania kości czy stłuczenia.

Zależnie od kontuzji, lekarz prowadzący decyduje o dalszym leczeniu. Część pacjentów wymaga zabiegu chirurgicznego aby przywrócić całkowitą sprawność kolana i zabezpieczyć przed nieodwracalną chorobą zwyrodnieniową. Takie operacje wiążą się z wielką starannością wykonywanych zabiegów. Toteż znaczące jest, by klinika którą wybierzemy operowała na najlepszym jakościowo sprzęcie. Przeprowadźmy wywiad wśród znajomych, zapoznajmy się ze stronami klinik w internecie, a na pewno znajdziemy taką, której będziemy mogli zaufać.

operacja

Autor: Sadasiv Swain
Źródło: http://www.flickr.com

Stosunkowo często wykonywanym zabiegiem jest operacja więzadła krzyżowego stawu kolanowego . Dobór zabiegu operacyjnego zależy od kilku czynników, m.in. stopnia uszkodzenia samego więzadła, towarzyszących uszkodzeń oraz oczekiwań pacjenta. Nową, aczkolwiek cieszącą się wielkim powodzeniem metodą jest terapia czynnikami wzrostu . Stosuje się ją zarówno u pacjentów z chorobami przyczepów ścięgien do kości , jak i u osób z przewlekłymi chorobami układu kostno-szkieletowego.

Operacje kończyn dolnych, np. rekonstrukcja kolana zazwyczaj łączą się z rehabilitacją. W jaki sposób odszukać dobrego rehabilitanta? W przypadku dolegliwości powypadkowych należy szukać rehabilitantów wykonujących metody lecznicze odpowiadające dokładnie naszym urazom. Istotnym kryterium są kwalifikacje, a zatem kierunkowe wykształcenie, ukończone kursy, oraz doświadczenie zawodowe. Wcześniej możemy sporządzić listę pytań, na jakie chcielibyśmy uzyskać odpowiedź. Dzięki temu uda nam się odszukać fizjoterapeuty, który zaoferuje skuteczną pomoc, zgodną ze współczesną wiedzą medyczną oraz najlepszymi praktykami w zawodzie.

Jeżeli uważasz, że opisywany tutaj tekst posiada bardzo intrygujące dane, to kliknij na pełny wpis, który też Cię wciągnie bez reszty.

/J]