Skip to content

Leczenie zębów każdego dnia, czyli jakie są obecnie możliwości jeśli będzie chodzić o profilaktykę oraz leczenie zębów.
W naszym kraju corocznie ludzie wydają setki milionów złotych na prywatnych lekarzy, pomimo że teoretycznie służba zdrowa jest darmowa. Lecz chcąc się leczyć za darmo, to albo czeka się wiele miesięcy na lekarza, albo jakość tych wizyt jest taka, że lepiej udać się prywatnie.

W Polsce corocznie wydaje się miliony złotych na prywatnych lekarzy, pomimo że teoretycznie służba zdrowa jest darmowa. Jednak jeśli ktoś chce się leczyć za darmo, to albo musi czekać wiele miesięcy na lekarza, albo jakość tych wizyt jest taka, że lepiej pójść na wizytę prywatną.

Jak się szacuje, najczęściej wybieranym lekarzem, do jakiego pacjenci udają się prywatnie, wydając ogromne kwoty, jest dentysta (zobacz). W stomatologii darmowe leczenie jest bardziej niż mizerne, zwłaszcza jeżeli będzie chodzić o używane materiały. Do leczenia używa się jedynie amalgamaty albo cement, a nowoczesne, utwardzane światłem plomby które wytrzymują kilka razy dłużej już darmowe nie są. Podobnie będzie z dużą częścią innych zabiegów, znieczulenie, korony czy leczenie kanałowe kraków również nie będą objęte refundacją, i chętni ponoszą pełne koszty ich wykonania. A że przeważnie ludzie w naszym kraju średnio dbają o higienę ust i zęby im się po prostu psują, to dentyści na brak pracy raczej w najbliższym czasie nie będą musieli narzekać.

Gabinet stomatologiczny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

O ile w publicznych gabinetach różnie bywa, o tyle nowo otwierana klinika stomatologiczna Kraków to przeważnie światowy poziom. Minione lata poprzynosiły wiele nowości w stomatologii i jednak sporo obecnych gabinetów za nimi nadąża. W wielu z nich zaczęły się pojawiać nowoczesne urządzenia, które kosztują co prawda sporo pieniędzy, ale w dużym stopniu poprawiające komfort i jakość leczenia. Przykładowo obecnie fotografie zęby wykonuje się w cyfrowej postaci, przy okazji sporo zmniejszając ilość szkodliwego dla zdrowia promieniowania.

Przez to dentysta stomatolog legnica może dokładnie powiększyć wybrane fragmenty, i precyzyjnie obejrzeć, jak będzie wyglądać przykładowo wypełnienie kanału. Coraz większą rolę odgrywać także zaczyna stomatologia estetyczna kraków, ludzie oprócz zwykłego leczenia chcą również, aby ich zęby prezentowały się wyśmienicie. Z tego też powodu zwiększająca się liczba klientów decyduje się na wybielanie zębów, na przykład po kawie lub papierosach albo na porcelanowe korony i mostki uzupełniające dziury po wyrwanych przed laty zębach.