Skip to content

DLACZEGO TAK ZNACZĄCE JEST ŻEBY MIEĆ DOBREGO DOKTORA INTERNISTĘ
Nie raz, nie dwa musieliśmy iść do doktora. Na początku rodzice chodzili z nami do pediatry. Z czasem sami zaczęliśmy chodzić do doktora rodzinnego. Gdy dorośliśmy i zaczęliśmy rozumieć, że pewne powtarzające się objawy to nie tylko skutek wczorajszych imprezy i ogromnego kaca, zrozumieliśmy też, że przed internistą nie można nic ukrywać.

Nie raz, nie dwa musieliśmy pójść do doktora. Najpierw rodzice prowadzili nami do lekarza dziecięcego. Z czasem sami zaczęliśmy odwiedzać lekarza rodzinnego. Gdy dorośliśmy i w końcu dotarło do nas, że pewne powtarzające się objawy to nie tylko skutek wczorajszych imprezy i niekończącego się kaca, doszliśmy do wniosku też, że przed lekarzem nie powinniśmy mieć żadnych tajemnic.

A gdy któreś sekrety woleliśmy zostawić dla siebie to prędzej czy później i tak wyjdą one na

Lekarz

Źródło: sxc.hu

światło dzienne. Internista to lekarz, który powie nam skąd nasze kołatanie w serca i co może być przyczyną mocnych bólów głowy, zbada nas i wypisze nam skierowanie na badania, które dadzą możliwość szerszą i właściwą diagnozę. Sporo osób obawia się dodatkowych badaniami, jednak, jeżeli nie będą one konieczne to internista nie wypisze nam skierowania. Nie musimy się niczym martwić się na zapas. Jednak, gdy źle się czujemy nie odkładajmy wizyty u doktora na później, bo może się później okazać, że nawet lekarz nie będzie nam w stanie pomóc.

PROFILAKTYKA LEPSZA ZAMIAST LECZENIE OBJAWÓW

Każdy lekarz powie, że lepiej dwa razy pomyśleć nim coś zrobimy, bo potem konsekwencje głupiej decyzji mogą nas prześladować przez lata. Nasze wnętrze to ukłąd naczyń połączonych, który musi trwać w równowadze, kiedy owa równowaga zostaje zaburzona wtedy zawsze ruszamy do internisty, który pomaga nam w odnalezieniu źródła owych dolegliwości. Niestety nasze problemy mogą być trudne do rozszyfrowania. Często musimy przejść przez szereg nie zawsze przyjemnych badań by dojść do sedna jest pies pogrzebany (sprawdź przykłady na ).

Jednak, kiedy czujemy jakieś stany, które odbiegają od naszej codziennej normy dobrze pójść do lekarza zamiast czekać na ostatni dzwonek. Jeśli nie udało nam się profilaktyka (https://meanderstomatologia.pl/profilaktyka-stomatologiczna) zapobiec jakimś problemom to musimy, szybko zaznajomić lekarza z tym, co nam jest i postarał się nam pomóc. Interniści znają się po trochu na wszystkim, tak, więc są w stanie odpowiednio zdiagnozować nasze przypadłości ad hoc. W dodatku często okazuje się, że wystarczające okaże się wykluczenie jakiegoś składnika pokarmowego, by nasze życie uległo diametralnej poprawie. Warto, więc ze swoimi kłopotami zdrowotnymi udać się do specjalisty, bo to może rzeczywiście polepszyć stan naszego życia (sprawdź mój blog).