Skip to content

Leki na niedomagania pęcherza
Znamienną cechą zapalenia pęcherza moczowego jest uczucie częstego parcia na mocz, przy czym zwykle wydalane są tylko drobne ilości moczu. Oddawaniu moczu towarzyszy kujący, lub kujący ból w cewce moczowej. Mocz może być nieprzezroczysty, bądź nawet krwisty i posiadać przykry zapach. Nieraz zapaleniu pęcherza moczowego towarzyszy wysoka temperatura i złe samopoczucie. W większej części wypadków zapalenie pęcherza moczowego ma łagodny proces i nie doprowadza do powikłań. Należy jednak wiedzieć, że jest w stanie ono przenieść się drogami moczowymi do nerek i spowodować ich zapalenie.

Znamienną cechą zapalenia pęcherza moczowego jest wrażenie częstego parcia na mocz, przy czym zwykle wydalane są tylko drobne ilości moczu. Oddawaniu moczu towarzyszy przeszywający, bądź kujący ból w cewce moczowej. Mocz może być niejasny, albo nawet krwisty i mieć nieprzyjemny zapach. Czasem zapaleniu pęcherza moczowego towarzyszy temperatura i marne samopoczucie. W większej części sytuacji zapalenie pęcherza moczowego ma łagodny proces i nie doprowadza do powikłań. Powinno się jednakże pamiętać, że może ono przenieść się drogami moczowymi do nerek i uczynić ich zapalenie.

leki

Autor: Wellness GM
Źródło: http://www.flickr.com
Wyłącznym przyczynowym leczeniem zapalenia pęcherza są leki na zapalenie pęcherza moczowego. Po wystąpieniu oznak a przed rozpoczęciem terapii, możemy zrobić zbadanie całościowe moczu, potwierdzające istnienie stanu zapalnego w układzie moczowym i posiew z antybiogramem, przypisujący rodzaj drobnoustrojów i ich wrażliwość na medykamenty. W praktyce, gdy dolegliwości wracają i są nam znajome, możliwe jest leczenie się samemu. Winno ono być powtórzeniem leczenia wykorzystywanego uprzednio przez doktora. Nie powinno się leczyć się na własną rękę w wypadkach, jakie przebiegają odmiennie aniżeli ówczesne.

Zapalenie pęcherza dotyczy na ogół pań. Nie wolno ich bagatelizować, bo zlekceważenie zakażenia grozi nawracającymi stanami zapalnymi nerek, bądź narządów rodnych.

leki

Autor: Marc Majcher
Źródło: http://www.flickr.com
Leki na zapalenie pęcherza moczowego i picie znacznych porcji płynów powodują, że drogi moczowe prędzej się odnawiają.

Jeżeli ten tekst jest dla Ciebie atrakcyjny, to spójrz również na pomocne materiały (http://stojo.pl/biggie/), które zawierają absorbujące dane – niewątpliwie Cię wciągną kompletnie!

Nie powinno się też zanadto długo hamować wydalania moczu, jak odczuwane jest nacisk na pęcherz. Rzadkie opróżnianie pęcherza sprawia zaleganie moczu, co przyczynia się do progresu bakterii. Osobom posiadającym podatność do wracania zapalenia pęcherza polecane jest przyjmowanie witaminy C. Niesłychanie korzystną przy owego rodzaju infekcjach jest żurawina pod wszelką postacią.

Jeżeli po 2 dobach domowej terapii uciążliwości nie ustąpią, należy rozpocząć brać leki na zapalenie pęcherza moczowego. Zaleconą terapię dokonać trzeba do końca, a nie jedynie do ustąpienia dokuczliwości, bo przerwanie leczenia zwiększa zagrożenie rozkwitu bolesnego zatrucia nerek.