Skip to content

Masaż – Dobry patent na regenerację po ćwiczeniach
Jeśli mamy siedzącą pracę, lub często uprawiamy sport zazwyczaj przydatny może być nam masaż. Oczywiście są to odmienne masaże. W odmienny sposób masowany będzie pracownik korporacyjny, który cierpi na ból kręgosłupa od wielu godzin spędzanych w niewygodnej pozycji przy komputerze, a w inny sposób masowany będzie na przykład biegacz, któremu trzeba rozluźnienia mięśni po ćwiczeniach czy rozciągnięcia napiętych ścięgien.

Jeśli nasza praca wymaga długiego siedzenia przy biurku, lub często uprawiamy sport zwykle przydaje się nam masaż. Naturalnie są to odmienne masaże. Inaczej potraktowany zostanie pracownik biurowy, który cierpi na ból kręgosłupa od wielu godzin siedzenia w tej samej pozycji przy biurku, a inaczej potraktowany zostanie na przykład biegacz, któremu trzeba rozluźnienia mięśni po treningu czy rozciągnięcia napiętych więzadeł.

Autor: Rossmann

Decydując się na masaż, trzeba wiedzieć, żeby wybrać taki, który jest dla nas dobry. Masaż sportowy przeznaczony jest dla osób rzeczywiście forsujących swój organizm. Cechuje się poważną mocą i wiąże się z energicznymi uciskami. Doradzany jest głównie zawodowym sportowcom lub wszystkim osobom, które przeceniły własne siły i po prostu dopadły je zakwasy. Nie wyleczy tego nawet masażer, którego chcemy użyć w domu.. Dla obecnych sportowców: sprzęt fitness.

Jeśli nie mamy wolnej przestrzeni i przede wszystkim funduszy na kupno fotela zostaje nam jeszcze jedno wyjście. Maty masujące są rozwiązaniem dostępnym praktycznie dla wszystkich. Dość tanie, da się je ułożyć na fotelu, lub (zobacz sweet home) na ziemi. Nie potrzeba na nie miejsca, gdyż rozkładamy je wyłącznie na czas masażu, są łatwe do obsłużenia i działają podobnie jak każdy inny przyrząd do masażu. Naturalnie zwracajmy uwagę na to, czy są odpowiednio wykonane, czy przewód jest dobrze zamontowany – żeby nie wypadł po tygodniu. Doskonałe do rozrywki: tych, którzy nie muszą ćwiczyć agresywnie, tworzone są masaże z wykorzystaniem takich narzędzi lub sprzętu do masażu jak platforma wibracyjna. lub (zobacz http://stomatologiacichon24.pl/)ęki niej można stymulować mięśnie w czasie odpowiednich treningów wibracyjnych.

Masaż to świetny sposób na relaks dla każdego. Niezależnie od tego jaki tryb życia prowadzimy może pomóc nam rozluźnić mięśnie napięte z racji stresu, lub intensywnych ćwiczeń.