Skip to content

Medycyna estetyczna i poprawa urody
Wiele osób marzy o urzekającym i pełnym życia wyglądzie, jednak codzienność jest w stanie okazać się trochę frustrująca. Dla wielu osób ciężkim czasami jest okres dojrzewania – silne wahania hormonalne mogą sprawić, iż w dotychczas pięknej cerze pojawiają się wytryski, zaskórniki , jak również znaczne zmiany ropne. Chociaż jest mnóstwo kosmetyków , a także lekarstw, dane kuracje – chociaż efektywne – mogą znacznie niewłaściwie wpływać na stan zdrowia.

Sporo osób marzy o pięknym i pełnym życia wyglądzie, mimo to codzienność jest w stanie okazać się nieco frustrująca. Dla mnóstwa osób ciężkim czasami jest okres dojrzewania – mocne wahania hormonalne potrafią sprawić, iż w dotychczas pięknej cerze pojawiają się wytryski, zaskórniki oraz duże zmiany ropne. Chociaż jest dużo kosmetyków , a także lekarstw, niektóre kuracje – choć efektywne – mogą znacznie niewłaściwie wpłynąć na samopoczucie.

dermatologia

Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo to także wówczas spotykane jest znaczne złagodzenie, a niekiedy też całkowite wyeliminowanie objawów trądziku oraz blizn – współczesna dermatologia estetyczna zna różne techniki na poprawę wygody u ludzi z różnorodnymi defektami skórnymi. W dwudziestym pierwszym wieku peeling chemiczny to ciekawe rozstrzygnięcie dla osób cierpiących na po części wyleczony trądzik albo zupełnie wyleczony, lecz zostawiający blizny. Jest szczególnie wskazany przy zaskórnikach , a także następnych sytuacjach, gdy wymagające jest pobudzenie skóry do odnowy – przykładowo umie znacznie zmniejszyć zmarszczki, piegi albo zrogowacenia. Wbrew pozorom peeling chemiczny jest w stanie składać się z bardzo naturalnych składników – dla przykładu kwasów owocowych lub witaminy A. Peeling chemiczny zalicza się do najskuteczniejszych sposobów łagodzenia defektów skórnych – jego efektywność jest potwierdzona licznymi badaniami oraz liczbą usatysfakcjonowanych konsumentów.

Trzeba mimo to wiedzieć, iż także najmocniej profesjonalny peeling jest w stanie zawieść, jeżeli nie słucha się zaleceń lekarza bądź kosmetologa – przykładowo w każdym przypadku po kuracji należy chronić cerę przed światłem słonecznym. Dlatego najlepszy czas na złuszczający peeling chemiczny to zima , a także jesień – jednak nawet wtedy należy stosować filtry. Wysoce ważne jest również prawidłowe i regularne nawilżanie cery po złuszczaniu. Przede wszystkim by rezultat był satysfakcjonujący, powinno się wykonać trochę zabiegów, ale muszą być poprzedzone w czasie – o ich czasie trwania przerw powinien zdecydować doświadczony dermatolog.

Czy masz wrażenie, że zredagowany przez nas tekst jest nieschematyczny? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz także zamieszczony tu (https://nukleomed.pl/scyntygrafia-receptorow-somatostatynowych-srs/) inny tego typu artykuł.

Innego rodzaju zabiegi przedstawione na

estetyka

Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

Do zabiegu trzeba także się przygotować. Tydzień przed peelingiem nie wolno stosować innych terapii złuszczających, takich jak przykładowo mikrodermabrazja, a też depilacji. Zdecydowanie powinno się też pamiętać, iż mężczyźni nie powinni usuwać zarostu krótko przed peelingiem ze względu na możliwości podrażnień. Rekomendowane natomiast jest zastosowanie lżejszych kremów z kwasami owocowymi, ale w okresie do dwóch tygodni przed peelingiem. Należy też sprawdzić, czy jest się zbyt wrażliwym na ustalone składniki. Jeżeli zastosuje się powyższe wskazówki, peeling chemiczny potrafi przynieść ładne efekty – dlatego zdecydowanie dobrze spróbować, by cieszyć się olśniewającą i gładką cerą.

Źródło: http://www.dermamed.com.pl/