Skip to content

Medycyna naturalna w chorobach układu krążenia
W dzisiejszych czasach czujemy wielki strach przed zachorowaniem na raka, zaś statystyki alarmują, iż o wiele bardziej grożą nam choroby układu sercowo-naczyniowego. To właśnie ta grupa schorzeń jest najczęstszą przyczyną zgonów w kraju (w wielu przypadkach przedwczesnych!), oraz powodem niepełnosprawności ludzi starszych. Nie powinniśmy ich ignorować! Dodatkowo, zbyt często lekceważymy pierwsze objawy chorobowe, jakbyśmy nie rozumieli, że skutki naszej nierozwagi mogą być bardzo smutne.

W świadomości mamy zakodowany lęk przed zachorowaniem na raka, a tymczasem statystyki alarmują, iż o wiele bardziej jesteśmy narażeni na choroby układu sercowo-naczyniowego. To właśnie ta grupa schorzeń jest główną przyczyną zgonów w kraju (często przedwczesnych!), oraz powodem niedyspozycji ludzi starszych. Nie powinniśmy ich ignorować! Cóż, zbyt często lekceważymy pierwsze objawy chorobowe, jakbyśmy nie rozumieli, że skutki naszej lekkomyślności mogą się źle skończyć.

zdrowie

Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse
Nawet przy wysokim ciśnieniu pacjent może czuć się właściwie normalnie. Nadciśnienie tętnicze bywa określane mianem „cichego zabójcy”, albowiem na pozór nie przypomina o sobie, a w rzeczywistości jest niczym bomba zegarowa. W ostatnim czasie, coraz częściej osoby cierpiące na choroby układu krążenia, np. miażdżycę naczyń krwionośnych, korzystają z metod niekonwencjonalnych, w tym bioenergoterapii.

Interesujący artykuł? Jeśli tak, kliknij tu – w najnowszej treści (http://alkater.pl/) na pewno odnajdziesz coś niebanalnego, więc ten odnośnik powinien okazać się dla Ciebie interesujący.

Na czym opiera się bioterapia?

Bioterapia z jest uznaną formą uzdrawiania. Bioterapeuta wykrywa miejsca zaburzeń energetycznych w ciele chorego, odblokowuje kanały energetyczne w organizmie człowieka i ładuje dobrą energią płynącą z jego dłoni miejsca, gdzie jej brakuje. Po spotkaniach zanikają dolegliwości związane z niewydolnością krążenia, wyrównuje się ciśnienie krwi, ustępują duszności czy niemiarowość serca. Ulega poprawie stan psychiczny jak i fizyczny. Medycyna naturalna od początków istnienia uważała nas za integralną całość składającą się z umysłu, psychiki i ciała. Toteż pacjenci, z coraz większym zaangażowaniem i ufnością decydują się na korzystanie z tej formy pomocy.

zdrowie

Autor: istockphoto.com
Źródło: istockphoto.com
Chcąc zapobiegać schorzeniom układu krążenia, powinniśmy przede wszystkim utrzymywać prawidłową masę ciała. Zrezygnujmy z potraw smażonych i ciężkich. Zastąpmy je warzywami, owocami, nabiałem oraz chudym mięsem. Sporym wyzwaniem okazuje się dla nas zrezygnowanie z dotychczasowych przyzwyczajeń (brak ruchu), co zazwyczaj tłumaczymy brakiem czasu. Wystarczy jednak pół godziny ruchu 2 razy w tygodniu, aby w krótkim czasie zauważyć znaczną poprawę kondycji fizycznej.