Skip to content

Lekarstwo wspierający kurację otarcia na stopach
Wiele kobiet na całym globie narzeka na niewygodną i dokuczliwą przypadłość, czyli na odciski. Tworzą się one na wskutek nieprawidłowej pielęgnacji stóp oraz niewłaściwie dobranego obuwia. Proces ich powstawania jest prosty. Są one efektem ciągłego ucisku lub tarcia. Podczas takiego biegu skóra dla obrony wytwarza tak zwane komórki warstwy rogowej, które nie są podatne na złuszczanie, a nie usuwane powodują brzydki wygląd oraz wielokrotnie uporczywy ból. Z tego powodu podczas kupna butów trzeba zwrócić uwagę na jego wygodę i dostosowany do stopy, nie one być przyczyną obtarć i ran. Jednak jeżeli już je zauważymy należy zatroszczyć się o odpowiednią profilaktykę.

Wiele kobiet na całym globie narzeka na niedogodną i dokuczliwą przypadłość, mianowicie na odciski. Tworzą się one w wyniku nieodpowiedniej pielęgnacji stóp a także niewłaściwie dopasowanego obuwia. Mechanizm ich pojawiania się jest nieskomplikowany. Są one skutkiem stałego nacisku lub tarcia. Podczas takiego procesu skóra dla ochrony wytwarza tak zwane komórki warstwy rogowej, które nie są podatne na złuszczanie, a nie usuwane powodują brzydki wygląd oraz często uporczywy ból. Dlatego w trakcie zakupu butów trzeba zwrócić uwagę na jego komfort i dostosowany do stopy, nie one być przyczyną obtarć i zranien. Jednak jeżeli już je zauważymy należy zatroszczyć się o właściwą profilaktykę.

stopy

Autor: www.niedajmysie.pl
Źródło: www.niedajmysie.pl
Wyodrębnić możemy dwa rodzaje odcisków, są to nagniotki i modzele.

Gdy uznasz, że omawiany w tym miejscu post jest warty zainteresowania, kliknij tu, a zobaczysz więcej rehabilitacja ostrołęka podobnych materiałów!

Pierwsze z kolei pojawiają się w wyniki noszenia przesadnie obcisłych butów lub pozostałych kłopotliwych fragmentów i tworzą się w szczególności na palcach lub też pomiędzy nimi. Ten drugi rodzaj jest znacznie bardziej uciążliwy i trudny do usunięcia. Modzele z kolei tworzą się na spodzie stopy, na pięcie lub paluchu, a są następstwem nadwyrężenia lub asymetrycznego obciążenia stopy. Z reguły są znacznie twardsze od nagniotków, nie mają rdzenia i mają ciemnożółta barwa.

Aby nie doprowadzić do ich powstawania warto zadbać o nabycie miękkiego obuwia, aplikować sobie talk do stóp oraz należycie je nawilżać. Jednak jak wiadomo, bardzo często pomimo dużego wysiłku mogą się pojawić i co wtedy? Istnieje dużo profesjonalnych maści, plastrów oraz preparatów na odciski, ale niejednokrotnie ich cena jest wysoka, dlatego warto wypróbować domowe sposoby. Jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy na kosztowne specyfiki do stóp wystarczy pomyśleć o własnym lekarstwie na odciski. Istnieje kilka recept, które pomogą uporać się z tą nieprzyjemną bolączką (kontynuuj).

stopy

Autor: Lioven
Źródło: Lioven
Jednym z takich sposobów jest okład z cebuli. Wystarczy, że plastry (kinezyterapia miejscowa) zalejesz octem i odstawisz na godzinę. Po tym okresie zrób okład na schorowane miejsce, owiń bandażem i nie ściągaj przez 9 godzin. Kolejnym patentem jest okład z cytryny, której część przykłada się na odcisk przez około godzinę. Aspiryna także zadziała pozytywnie. Wystarczy rozcieńczyć 3 tabletki w zapelnionej szklance wody i z przygotowanego płyny zrobić okład, który należy zawinąć folią spożywczą i poczekać kwadrans.

To tylko kilka z licznych przykładów, które ułatwią eliminację odcisków, lecz należy pamiętać, że lubią one wracać. W takich okolicznościach warto mimo wszystko umówić się na wizytę u lekarza i zapytać o odpowiedni preparat do ich usuwania.