Skip to content

Moda na zabiegi estetyczne
Nowoczesna dermatologia jest bardzo intrygująca. Bezbolesne zabiegi odejmujące lat i kilogramów przyciągają tych, którzy chcą zadbać o wygląd i zgrabną sylwetkę. Jakie zabiegi cieszą się największym zainteresowaniem?

Autor: DIBI

Dzisiejsza dermatologia jest coraz bardziej intrygująca. Bezbolesne zabiegi upiększające przyciągają wszystkich, którzy chcą zatrzymać młodość i zgrabne ciało. Jakie zabiegi często stosowane?

Dermatologia estetyczna to coś zupełnie innego niż typowe zabiegi u kosmetyczki. Jako dział medycyny ma w pierwszej kolejności pomagać, więc wiąże się nie tylko z odmładzaniem. Kłopoty z cerą naczynkową i trądzikiem łatwo można pokonać dzięki specjalistycznym zabiegom. Modne jest też nowoczesne kształtowanie sylwetki (w najnowszym artykule) bez użycia skalpela, czyli np. liposukcja ultradźwiękowa i botox.Piękna cera

Od pewnego czasu mikrodermabrazja (zobacz więcej: wellderm) jest uznawana za jeden ze skuteczniejszych zabiegów wpływających ja kondycję cery. To specjalna forma peelingu drobinkami kryształu i idealnie łączy się z leczeniem trądziku, zmniejsza blizny i zmarszczki. Do wrażliwej cery dobrze dobrać mikrodermabrazję diamentową, a na przykład korundowa pobudza regenerację kolagenu, więc działa odmładzająco. Tak samo jak z innymi zabiegami trzeba ją powtórzyć aby osiągnąć efekt – oczywiście to nie działa od razu. Fachowe oczyszczanie twarzy jest w ogóle bardzo popularne, a dzięki wielu promocjom, panie odważniej sprawdzają takie zabiegi. Peeling kawitacyjny wykorzystuje ultradźwięki. Leczy i działa odmładzająco, dlatego też często korzystają z niego chorujący na trądzik. Oprócz tego są jeszcze peelingi chemiczne oparte o kwasy glikolowy, migdałowy i pirogronowy. Tego typu zabiegi mogą mieć jednocześnie wrogów i miłośników, ale bez wątpliwości łatwo udowodnić ich dobre działanie.Bezpieczne zabiegi

Tego typu zabiegi są pewne, gdy przeprowadzają je fachowcy. Nie da się ukryć, że potrzebują odpowiedniej wizyty u lekarza. Nie każdy może użyć mikrodermabrazji, a niewłaściwie zrobione peelingi mogą poważnie skrzywdzić. Zabiegi estetyczne, takie jak powiększanie ust (link referencyjny), można robić jedynie w sprawdzonych gabinetach. Każdy na pewno zna efekty nieudanych eksperymentów z botoxem, dlatego nie warto ryzykować.