Skip to content

Możemy w sposób medyczny powalczyć z nadwagą
Każdy kto od lat walczy ze sporą wagą, odpowiednio powie, że odrzucenie zbędnych kilogramów nie wpisuje się do łatwych kwestii. Przez to coraz więcej osób decyduje się na chirurgiczny zabieg, jakim jest resekcja rękawowa żołądka, która opiera się na wycięciu 2/3 żołądka, dzięki czemu znacznie zmniejsza się jego objętość.

Każdy kto od lat zmaga się ze sporą wagą, właściwie wie, że odrzucenie nadprogramowych kilogramów nie wpisuje się do łatwych spraw. Przez to znacznie więcej osób decyduje się na chirurgiczny zabieg, jakim jest resekcja rękawowa żołądka, która opiera się na zlikwidowaniu 2/3 żołądka, dzięki czemu niesamowicie zmniejsza się jego objętość.

lekarz

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com

Co więcej wraz z usuwanym fragmentem wycina się również tą jego część, która wytwarza hormon odpowiedzialny za poczucie głodu, dzięki czemu bardzo mamy szansę pomniejszyć wyczuwaną ochotę na jedzenie. Co prawda po zabiegu musimy się zdecydować na dość restrykcyjną dietę, nie mniej dzięki niemu możemy w lepszy sposób zadbać o własne zdrowie, co powinno okazać się przecież dla nas najważniejsze.

Jeżeli szukasz dodatkowych informacji na analizowany w tym serwisie problem, to z pewnością znajdziesz więcej pod linkiem.

Opaska żołądkowa nie wywiera na nas nacisku wycięcia żołądka

Jeśli nie chcemy mieć wycinanego elementu żołądka, to ciągle możemy zdecydować się na rozwiązanie, które daje nam opaska żołądkowa. Jej założenie powoduje, że żołądek przyjmuje postać klepsydry, pokarm wpada do jego górnej części, rozpycha ścianki co sprawia, że do mózgu dociera impuls, że już jesteśmy najedzeni, a następnie niesamowicie wąskim przesmykiem jest transportowane do dolnej części żołądka.

nadwaga

Autor: Smallworldspictures123
Źródło: http://www.flickr.com

Przez to, że opaska jest zapełniona płynem, w każdej chwili mamy szansę pomniejszyć albo powiększyć jej nacisk na ścianki żołądka. Jest to operacja stosunkowo bezpieczna, a dzięki jej zastosowaniu możemy bardzo pomniejszyć własną wagę, gdyż pożywienie będzie dłużej trawione, a więc my będziemy odczuwali mniejszą chęć jedzenia.

Mamy szansę wybrać rozwiązanie najlepsze dla siebie

Mając trudy z nadwagą oraz nie mogąc sobie z nią zaradzić samodzielnie, warto udać się do doktora, by on pomógł nam wybrać właściwą metodę dla nas. Możemy zadecydować się na usunięcie części żołądka, albo na jego ściśnięcie, ale to doktor po odbyciu z nami właściwej rozmowy, będzie w stanie powiedzieć, do której metody się zaliczamy. Najistotniejsze jednak w tym wszystkim jest troszczenie się o własne zdrowie, przez to jak najprędzej powinniśmy powziąć odpowiednie kroki, by móc pomniejszyć swoją masę.