Skip to content

Na czym będzie polegała pielęgnacja wrażliwej cery, jakiego rodzaju kosmetyki stosować przy takich problemach.
Wybierając kosmetyki do pielęgnacji ciała przede wszystkim należy wiedzieć, jaki rodzaj cery się ma. Wiele kosmetyków zawiera substancje i związki, które u bardziej wrażliwych osób spowodować mogą podrażnienia czy zaczerwienienia. U jednych osób objawy mogą być większe, u innych mniejsze, lecz zawsze należy się lepiej przyglądnąć stosowanym specyfikom i wyeliminować te powodujące podrażnienia. Niekiedy kłopoty ze skórą są tak poważne, że jedyną opcją będzie stosowanie środków bardo delikatnych, jakie nie zawierają żadnych podrażniających czynników. Coraz częściej takie problemy występują u ludzi, którzy mają wrażliwą skórę, a jej pielęgnacja dla niejednego będzie sporym wyzwaniem.

Kupując produkty do pielęgnowania ciała w pierwszej kolejności należy wiedzieć, jaką się ma cerę. Wiele kosmetyków zawiera związki i substancje, jakie u osób bardziej wrażliwych spowodować mogą podrażnienia czy zaczerwienienia. U części z nich objawy będą większe, u innych mniejsze, lecz zawsze trzeba się lepiej przyjrzeć stosowanym specyfikom i wyeliminować te powodujące podrażnienia. Czasami problemy ze skórą są tak poważne, że jedynym wyjściem będzie używanie bardzo delikatnych środków, jakie nie zawierają żadnych substancji podrażniających. Często problemy tego typu występują u ludzi, którzy mają wrażliwą skórę, a jej pielęgnacja dla wielu może być sporym wyzwaniem.

twarz

Autor: Wonder Woman
Źródło: http://www.flickr.com
Nadwrażliwość cechuje się tym, że praktycznie od razu zaczynają się pojawiać symptomy przy kontakcie czynnikiem który podrażnienia – pojawia się zaczerwienienie, swędzenie a w ciężkich przypadkach wysypki. Wynika to z tego, że przez taki naskórek bardzo łatwo mogą przenikać wszystkie związki, bo zniszczona jest naturalna bariera ochronna.

Żeby zapobiec taki sytuacjom należy w pierwszej kolejności unikać rzeczy, które mogą podrażniać.strona internetowa kołdry wełniane kołdry wełnianeDla wielu osób pielęgnacja cery wrażliwej wydać się może dużym wyzwaniem, lecz jeżeli będzie się przestrzegać kilku reguł, to można wszystko sprawnie opanować. Najważniejszą rzeczą będzie dokładne wybieranie kosmetyków, jakie zamierza się używać. Oparte być one powinny na jak najbardziej naturalnych substancjach, bez sztucznych dodatków. Bardzo dobrze będą się do tego nadawać emulsje i żele o właściwym ph, jakie nie tylko będą pielęgnować ale również nawilżają i łagodzą podrażnienia . Zrezygnować należy z mydła i kolorowych płynów, w ich miejsce zdecydowanie bardziej nadawały się będą naturalne olejki. Sporo sklepów ma w ofercie specjalne grupy kosmetyków dedykowane do takiej właśnie cery, posiadają one odpowiedni skład i spokojnie mogą być używane przez większość osób mających takie problemy. Pielęgnacja skóry wrażliwej wymaga sporej regularności, ale każdy przy zachowaniu powyższych zasad da sobie z nią radę.