Skip to content

Jak wybrać materac?
Dopasowanie materaca rzeczywiście nie należy do łatwych. Pianka czy sprężyny, za kilkaset złotych – na co się zdecydować? Pamiętajmy, że nie musimy inwestować w materac na całe życie.

Dwustronny materac z kolekcji TRENTE w opcji H3
Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Wybór materaca wcale nie należy do łatwych. Piankowy, za kilka tysięcy złotych – na co się zdecydować? Pamiętajmy, że nie ma potrzeby planować materac do końca życia.

Nie da się zdrowo i energicznie funkcjonować, jeśli nie zadbamy o wygodny sen. Dobierając materac, pamiętajmy, że idealny model jest kwestią osobniczą.

Zainteresował Cię ten tekst? Kliknij na następujący link (https://www.amz.com.pl/sklep/30-wsypy), tam na pewno odnajdziesz jeszcze więcej informacji na problem, który Cię zaciekawił.

Niektórzy wymagają miękkiego łóżka, pozostali relaksują się jedynie na twardym. Dlatego właśnie przychodzi na myśl jedyna koncepcja: materac powinien być osobiście dopasowany.

Stelaż na podnośnikach pneumatycznych
Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Materace i ich rodzajeCałkiem niedawno znakomita większość materacy posiadała sprężyny w swoim wnętrzu. Obecnie to najtańsze podejście, dlatego że materac bonelowy ma różne wady, bo wszystkie sprężyny są razem połączone. Kiedy śpią na nim np. małżonkowie, odbierają wszystkie ruchy. Z tego powodu właśnie popularność zyskały materace kieszeniowe. Tutaj każda sprężyna jest oddzielnie włożona w tzw. kieszonki. To sprawia, że materac ma większą twardość i jest bardziej stabilny.

Teraz jednak często kupowane są materace piankowe i żelowe. Każdy może wybrać zimną piankę, która jest tańsza, ale też elastyczna oraz idealnie odprowadza wilgoć. W sprzedaży jest również tak zwana leniwa pianka, dostosowująca się do nacisku ciała zależnie od temperatury. Te pomysły używane są również w przypadku materacy kieszeniowych. Na warstwie sprężyn jest zawsze odpowiednia pianek.

materac
Autor: Janpol
Źródło: Janpol

Drogie materace są zwykle lateksowe i termo-elastyczne. Można je równie dostać w kieszeniowej opcji, więc produkcja sprężyn kwitnie.

Dopasowany materacMaterac musi być perfekcyjnie dopasowany do wzrostu i oczywiście wagi. Firmy produkujące materace zaznaczają dla kogo przeznaczony jest dany model. Istotne jest też dobrze trafione łóżko. Stelaż powinien przedłużyć życie materaca, odpowiednio dbając o jego kształt i wentylację. Dobre są stelaże na drewnianych listwach, ich rozstaw powinien być szeroki.

Najważniejsza jest głównie jakość materaca, cena trochę mniej. Materac kieszeniowy 7-strefowy, z warstwą kokosową powinien kosztować maksymalnie 400 złotych – oczywiście cena zależy od wielkości. Nie musimy więc wstawiać materaca za kilka tysięcy, aby relaksować się w komfortowych warunkach. Materac szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*