Skip to content

Na czym polega depilacja laserem? Dlaczego dobrze jest się na nią zdecydować?
Depilacja laserem jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Poprzedzona konsultacją z lekarzem, a następnie wykonana przez dobrego oraz doświadczonego specjalistę jest najbardziej skuteczną i bezpieczną dla ludzi metodą, z której korzysta wciąż więcej osób. Kosmetolog zbliża głowicę lasera do wcześniej przygotowanej skóry. Emitowana tak wiązka silnego światła pochłaniana jest przez melaninę, mowa tu o barwniku zawartym w cebulkach włosów.

Depilacja laserem jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów jeśli chodzi o medycynę estetyczną. Poprzedzona skonsultowaniem się z lekarzem, a w konsekwencji zrobiona przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego specjalistę jest najskuteczniejszą i bezpieczną dla ludzi metodą, z jakiej korzysta coraz więcej osób. Kosmetolog zbliża głowicę lasera do odpowiednio przygotowanej skóry. Emitowana tak wiązka silnego światła pochłaniana jest przez melaninę, mowa tu o barwniku zawartym w cebulkach włosów.

depilacja laserowa
Źródło: foter.com
Impuls lasera jest zamieniany w energię cieplną, co wpływa na zniszczenie struktur odpowiedzialnych za porost włosów, to sprawia, że nie rosną od nowa. Wiedzmy, iż najlepsze zabiegi robione są w wyspecjalizowanych klinikach, przykładowo depilacja laserowa Wrocław (zobacz, gdzie możesz to zrobić). Tego typu zabieg może powodować swego rodzaju dyskomfort, jak również poczucie szczypania oraz pieczenia. Czucie takich dolegliwości jest jednakże całkiem indywidualne oraz jest zależne od naszej odporności na ból. Po przeprowadzeniu depilacji laserem skóra jest zaczerwieniona, pojawiają ślady opuchlizny.

Zwykle zanikają już po paru godzinach, jednak gdy mamy dość wrażliwą skórę, to są w stanie utrzymywać się czasem przez parę dni. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od tego, jak dużą powierzchnię ciała poddajemy depilacji.

Wejdź na ten odnośnik i zdobądź pomocne informacje (https://glowshop.pl/kategoria/kremy-do-twarzy) odnośnie opisywanej tu problematyki. Bez cienia wątpliwości rzeczywiście uznasz je za pomocne.

Może to zająć od pół godziny do nawet dwóch godzin. Stąd również decydując się na gabinet najlepiej zwrócić uwagę na to, którego sprzętu się w nim używa. Nowej generacji lasery diodowe na pewno dosyć mocno skracają czas trwania zabiegu, a to za sprawą dodatkowej głowicy o sporej powierzchni styku. Najnowszy sprzęt pozwala także na zminimalizowanie odczucia bólu i uzyskanie pożądanych rezultatów przy wykorzystaniu niższych energii.

By depilacja laserowa skończyła się sukcesem, a jej rezultat był jak najbardziej trwały, to niezbędne, aby zrobić parę zabiegów w odstępach czasowych, jakie wynoszą od sześciu do dwunastu tygodni. Laser wpływa tylko na włosy, które są w fazie wzrostu, nie działa zaś na takie, jakie znajdują się w stanie spoczynku. Depilacja laserowa to jeden z wielu rewelacyjnych zabiegów, kolejny to przykładowo usuwanie rozstępów, równie powszechny (nawet coraz bardziej). Korzysta z niego wciąż więcej osób. Nie ma się co na to dziwić, gdyż skutecznie poprawiają wygląd, jak i są niesamowicie wygodne jeśli chodzi o troszczenie się o nasz wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*