Skip to content

Na czym polega rehabilitacja? Jakiego typu fachowe sprzęty do rehabilitacji trzeba polecić?
Rehabilitacja jest to kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie. Chodzi o zagwarantowanie tej osobie jak najlepszej sprawności, a także możliwości wykonywania pracy czy do bycia czynnym w życiu społecznym.

Rehabilitacja jest kompleksowym i zespołowym zabiegiem na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie albo psychicznie. Chodzi o przywrócenie takiej osobie jak najlepszej sprawności, jak również możliwości wykonywania pracy albo też do bycia czynnym w życiu społecznym.

Rehabilitacja jest nieodzowną częścią procesu terapeutycznego, w ten sam sposób jak innego rodzaju metody leczenia. Dzięki temu możliwe jest by odnieść sukces w leczeniu. Ze względu na zróżnicowanie oddziaływań rehabilitacja często jest wykonywana przez interdyscyplinarny zespół terapeutyczny, jaki składa się z lekarzy o różnych specjalnościach. Tak na dobrą sprawę natomiast nie ma odpowiedniej rehabilitacji bez dobrej jakości sprzętu. Takim przykładem może być poduszka ortopedyczna. Jak decydujemy się na zakup takiej poduszki musimy dobrze się zastanowić, aby nabyć model oferowany przez sprawdzoną firmę.

Porównaj –

rahabilitacja stopy

Źródło: http://sxc.hu/

Lepiej nie podejmować ryzyka i nie kupować poduszek w dużych sieciach meblowych albo marketach, a to dlatego, że mogą być one nieskuteczne, albo też szkodliwe. Poduszka tego typu musi zostać stałym elementem naszego snu, zarówno jak mamy problemy ze zdrowiem dotyczące kręgosłupa, szyi lub głowy, jak również kiedy tego typu problemy jeszcze nas nie dotknęły oraz chcielibyśmy profilaktycznie zatroszczyć się o stan naszego kręgosłupa oraz zdrowy sen.

Równie zajmujące publikacje dotyczące nakreślanej problematyki znajdziesz tu – sprawdź więcej w tym omówieniu (https://lekarzgarwolin.pl/). Poznasz omawianą sprawę od innej strony!

Jak w związku z tym widzimy tego rodzaju poduszka służy osobom nie narzekającym na stan zdrowia, jak i takim, które mają już problem z konkretnymi częściami ciała. Niektóre zaś przedmioty mogą służyć do bardziej skomplikowanej terapii i są przeznaczone ściśle dla osób z poważnymi problemami z koordynacją. W takiej sytuacji przyda się balkonik rehabilitacyjny. Balkonik to idealny sprzęt pomocny w rehabilitacji. Odpowiedni jest dla osób, które potrzebują stabilnej podpory podczas poruszania się pieszo.

Urządzenie tego rodzaju zrobione jest z wysokiej jakości aluminium, ma jako ułatwienie kółka przednie jak i nasadki tylne – dzięki tym ostatnim balkonik nie będzie przesuwać się sam. Balkoniki w związku z tym są pomocne niepełnosprawnym w samodzielnym przemieszczaniu się, ale również w pionizacji. Dzięki specjalnej konstrukcji tego typu pomoce rehabilitacyjne można z łatwością składać do mniejszych wymiarów, więc zabierają całkiem mało przestrzeni. Pomaga to jeśli chodzi o przechowywanie i transport.