Skip to content

Na czym polega rekonstrukcja kolana?
Problemy z kolanami powinny być rozwiązywane na bieżąco, dzięki temu możemy uniknąć problemów na przyszłość. Nawet pozornie drobny ból w okolicy kolana może być zwiastunem czegoś poważniejszego. W sytuacji nierzadko powtarzających się kłuć trzeba skonsultować się ze specjalistą, który może niezwłocznie zdiagnozować przyczynę. Dróg rozwiązania tego kłopotu jest niemało, natomiast nie każdy z nich jest zaliczany do tych szczególnie.

Problemy z kolanami powinny być rozwiązywane w sposób bieżący, dzięki temu mamy szansę unikać problemów w przyszłości. Nawet najmniejszy ból w okolicy kolana może zwiastować coś poważniejszego. Podczas nierzadko powtarzających się kłuć należy skonsultować się ze specjalistą, który może niezwłocznie zdiagnozować przyczynę. Metod rozwiązania tego kłopotu jest wiele, a nie każdy z nich będzie się zaliczał do tych inwazyjnych.

Jakie kolejne kroki podjąć w przypadku obowiązku rekonstrukcji kolana?

Ból kolana może (rehafit.org/oferta/masaz-i-odnowa-biologiczna/masaz-klasyczny/) być wywołany z różnych powodów. Może być również uwarunkowany genetycznie, co niekoniecznie jest dobre. Jest jednak szansa podania problemu, wystarczy wybrać się do ortopedy. Czasem artroskopia kolana nie jest jedynym rozwiązaniem. Wystarczające z pewnością okażą się odpowiednie ćwiczenia korekcyjne, jakie nie jedynie ulżą nam w cierpieniu, ale również zażegnają ten nieprzyjemny ból.

zdjęcie rentgenowskie kolana

Autor: steve lyon
Źródło: http://www.flickr.com

Ingerencja w kolano jest dziś zaliczana do bezpiecznych

Odpowiednio prowadzona rekonstrukcja więzadła dotyczy jednego z czterech więzadeł stawu kolanowego. Jest to część niezwykle ważna, bo łączy kość udową z piszczelą. Każde, nawet z pozoru nieznaczne uszkodzenie tego miejsca, może być przyczyną dalszych bóli. Więzadło krzyżowe jest umieszczone wewnątrz stawu, więc leczenie musi być kompleksowe. Nasza klinika daje możliwość przeprowadzenia rekonstrukcji tej części, co pozwoli na uniknięcie cierpienia w przyszłości.

Rekonstrukcja więzadła krzyżowego – wymagania względem pacjentów

Obecna operacja więzadła krzyżowego obejmuje niemało czynności, które zaliczają się do kompleksowych. Nikt nie może podejść z marszu do takiej operacji, bo jest to wymagająca ingerencja. Więzadło wymaga rekonstrukcji w sytuacji trudnego uszkodzenia, jednak może to finalnie ustalić ekspert. Jeśli zostanie ono uszkodzone w całości, może dojść również do epizodów niestabilności. Bazuje to na ciągłym uczuciu tak zwanego uciekania w kolanie, co nie jest zaliczane do najprzyjemniejszych. Problemom tym może zapobiec właściwie przeprowadzona rekonstrukcja.
Zaleca chirurg ortopeda (gabinet ortopedyczny) Kraków