Skip to content

Na ile skuteczna jest mezoterapia? – zobacz więcej tutaj
Mezoterapia poprawia stan skóry a także powstrzymuje łysienie. Jest to zabieg, który nie jedynie leczy skórę, lecz też odmładza ją i zapobiega poniektórym problemom natury estetycznej. Zabiegi takie stosowane są w kuracji nerwobóli. Mezoterapia jest także wykorzystywana w zabiegach antycellulitowych.

Mezoterapia poprawia stan skóry jak też hamuje łysienie. To zabieg, jaki nie tylko leczy skórę, ale także ją odmładza i zapobiega niektórym problemom natury estetycznej. Zabiegi te wykorzystywane są w leczeniu nerwobóli. Mezoterapia jest również stosowana w zabiegach antycellulitowych.

MezoterapiaMezoterapia – kliknij aby zobaczyć więcej – Wrocław polega na wprowadzeniu bezpośrednio do skóry właściwego preparatu mieszczącego substancje odżywcze. W zależności od kłopotu będą to kwasy organiczne, oligoelementy, lub związki z grupy glikozaminoglukanów. Po raz pierwszy przeprowadzono ją w tutaj]1952 roku – wtenczas to francuski doktor Michael Pistor chciał za jej pomocą zlikwidować niedosłuch u swojego pacjenta. I choć to się nie udało, to zabieg przyniósł obiecujące następstwa: zredukował ból i szumy uszne. W sześćdziesiątych latach dwudziestego wieku zabiegi owe stosowano w przypadkach różnych innych niedomagań: migren, żylaków, a także w kuracjach dermatologicznych, jak kuracja łysienia plackowatego albo łuszczycy. Rozkwit tej metody nadszedł niedawno, wraz z rozwojem medycyny estetycznej.

Obecnie zabieg mezoterapii jest bazą wielu kuracji i znaleźć go możemy w ofercie bardzo wielu gabinetów. Chociaż nie jest zabiegiem chirurgicznym, to jednak mogą go przeprowadzać wyłącznie medycy – na ogół dermatolodzy a także lekarze medycyny estetycznej – sprawdź ofertę gabinetu dermatologii estetycznej we Wrocław. Wymaga bowiem nie jedynie zwinnych rąk a także dokładności w dozowaniu preparatu, który stosowany jest w konkretnym przypadku, ale również bardzo dogłębnej znajomości ludzkiej anatomii.

Co leczy mezoterapia Wrocław? Wspomniane zabiegi wykorzystywane są zarówno w medycynie konwencjonalnej, jak również estetycznej. Wskazaniem są: neuralgie, nadmierne napięcie mięśniowe, urazy powstałe w efekcie praktykowania sportu. Jednakże mezoterapia łączy się przede wszystkim z medycyną estetyczną, gdzie realizowana jest zarówno do prewencji, jak też leczenia poniektórych zmian skórnych, czy zmniejszenia skutków upływającego czasu. Wskazaniem są: drobne zmarszczki na twarzy, blizny potrądzikowe, zwiotczała skóra ciała, rozstępy, wypadanie włosów.
Jak znaleźć gabinet medycyny estetycznej oferujący tego typu zabiegi? Nic skomplikowanego, wystarczy w wyszukiwarkę wpisać wyrażenie: dermatologia estetyczna Wrocław.