Skip to content

Kupujemy nowe rzeczy dla dzieci
Malutkie dziecko w domu wymaga wielu przygotowań. Urządzamy dla naszej pociechy pokój, kupujemy ciuszki, zabawki i meble, ale to nie wszystko. Trzeba pamiętać, że nasza pociecha rozwija się i kilka dodatkowych mebli będziemy musieli jeszcze za pewien czas zakupić. Jednym z nich jest krzesełko do karmienia.

Małe dziecko w domu wymaga mnóstwa przygotowań. Wydzielamy dla naszej pociechy przestrzeń, kupujemy ciuszki, zabawki i meble, ale na tym nie koniec. Musimy pamiętać, że maluch rośnie i kilka dodatkowych mebli będziemy musieli jeszcze za jakiś czas kupić. Będzie to na przykład krzesełko do karmienia.

Autor: VTech
Plusy krzesełka do karmienia

Naturalnie z początku, gdy karmimy malucha piersią albo z butelki nie warto go mieć, ponieważ tylko będzie zbierało kurz i przeszkadzało. Jednak w chwili, gdy nasza pociecha już sama siedzi i zaczyna jeść także inne rzeczy poza mlekiem, kupno takiego krzesełka wiele ułatwia. Przede wszystkim, dziecko jest w nim bezpieczne. Naturalnie należy kupić stabilne krzesełko wysokiej jakości, najlepiej sprawdzone. Ważne, aby miało dobrze wyprofilowane siedzisko i dodatkowo szelki, które są dodatkowym zabezpieczeniem.

Krzesełko do karmienia (www) to również wygoda. Maluszek siedzi blisko nas, przy stole, ale ponieważ ma swój niewielki blat nie musimy się bać, że ściągnie ze stołu obrus czy talerze. Ponadto, blat i inne części krzesełka są proste do umycia, więc naszemu maluchowi nic nie grozi.

Zabawki dla malucha

Druga kwestia to zabawki. Także muszą być dostosowane do wieku i etapu rozwoju naszego maleństwa. To oczywiste, że złożonych zabawek z niewielkimi elementami nie podarujemy malutkiemu dziecku. Naszemu dziecku zmieniają się gusta. W wieku około dwóch, trzech lat chłopcy chcą mieć do zabawy samochody, a dziewczynki wózki dla lalek (Linkbaby). Oczywiście nie istnieją tu żadne reguły. Nie warto ograniczać naszej pociechy. Jeżeli nasza mała, śliczna córeczka ni z tego ni z owego zacznie domagać się zabawkowego wielkiego terenowego auta – sprezentujmy jej go. Widocznie coś w tym akurat samochodzie ją interesuje. Podobnie jest z chłopcami . Gdy mocno chcą jakiejś typowo „dziewczyńskiej” zabawki, nie warto oponować. Przecież chcemy, by nasze dziecko rozwijało się wszechstronnie.

Pamiętajmy, że najistotniejsze w zabawkach jest bezpieczeństwo. Sprawdzajmy dla dzieci od którego roku życia są przeznaczone, w jakim kraju zostały zrobione i czy nie są ze szkodliwych materiałów.

Chcesz uzupełnić swą wiedzę z tego tematu? Chcemy Cię wesprzeć. Trzeba wejść na kolejną witrynę i tam dowiedz się więcej hotel zakopane basen wiadomości.

Dobre zabawki z pewnością mają certyfikaty.