Skip to content

Najbardziej polecane kremy na każdą porę roku.
Jako, że są kosmetyki wielofunkcyjne, czyli takie których używają wszyscy, zrobimy dzisiaj mały przegląd przez te najbardziej lubiane. Jak nie trudno się domyślić chodzi o krem do rąk a także krem do twarzy. Wahania temperatur, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, a do tego wiatr i chłód, czy też działania promieni słonecznych – o zbliżającej się zimie bądź lecie w pierwszej kolejności przypominają nam ręce oraz twarz.

Jako, że są kosmetyki wszechstronne, czyli takie których używają wszyscy, wykonamy dzisiaj mały przegląd przez te najbardziej lubiane. Jak nie trudno się domyślić chodzi o krem do rąk i krem do twarzy. Wahania temperatur, suche powietrze w nagrzewanych pomieszczeniach, a do tego wiatr i mróz, czy działania promieni słonecznych – o zbliżającej się zimie czy lecie w pierwszej kolejności przypominają nam dłonie oraz twarz.

Pod wpływem przytoczonych wyżej elementów skóra staje się przesuszona i drapiąca. Bez porządniej pielęgnacji podrażniona skóra zaczyna pękać, aż zaczerwienieniom towarzyszą drobne ranki.

kosmetyki

Autor: Shaun Fisher
Źródło: http://www.flickr.com

W razie kremu do twarzy – jak zwykle, nabytek uzależniony jest od ceny produktu, a ta jak wiadomo jest niezwykle różna. Krem (kup krem z retinolem) doskonale nawilżający Aquasource Biotherm to krem-żel do cery normalnej oraz mieszanej, który zawiera wyjątkowe połączenie wody komórkowej, czystego Planktonu Termalnego oraz Mannozy w celu szczegółowego nawilżenia paru warstw komórkowych cery. Jego wartość to 169 zł. Kolejny nawilżające kremy do twarzy to trochę tańsze (99 zł) kremy do twarzy aktywnie nawilżające na dzienną porę Dr Irena Eris. Ich nietradycyjny kompleks 24H Hydro Term Complex silnie nawilża skórę na poziomie komórkowym i tworzy czynną hydro-aktywną, znikomą powłokę chroniącą przed wysuszeniem. Ostatnim , godnym uwagi nawilżającym kremem to A THERAPY – krem aktywnie nawilżający z czynnym hydro kompleksem oraz kwasem hialuronowym. Jest zasobny w składniki nawilżające i ochrania przed przesuszeniem i dodatkowo likwiduje nieprzyjemne odczucie ściągnięcia skóry, przywracając jej giętkość (23 zł/50 ml).

Przechodząc do wyrobów do rąk należałoby wspomnieć o tego typu kremach jak: Ochronny krem do rąk Oillan, który wydaje się świetnym rozwiązaniem dla posiadaczy skóry delikatnej bądź łuszczącej się. Krem mieści w sobie intensywnie nawilżający wyciąg z alg antarktycznych i dodatkowo ochronny i wygładzający olej parafinowy. Cena: 5,90 zł/50 ml, też z linii AA koncentrat do rąk ubogacony natłuszczającym masłem shea, uspokajającą allantoiną a także służącymi paznokciom biotyną a także witaminą E. Cena ok. 10 zł/100 ml. Przeczytaj więcej: nowości.

Tak samo krem do twarzy jaki i krem do rąk powinien być odpowiednio dobrany do naszej cery. Jeśli zobaczysz, że z Twoją skórą dzieją się podejrzane rzeczy, powinno się natychmiast odstawić kosmetyk i dodatkowo skontaktować się z lekarzem .