Skip to content

Najpopularniejsze kosmetyki od wieków są kupowane głównie przez kobiety
Kosmetyki od wielu lat są używane w większości przez kobiety, a w mniejszej ilości także przez mężczyzn. Mogą przybierać różne postaci. Ich zastosowanie również jest różne; kosmetyki dzieli się na myjące (mydła, żele, żele pod prysznic czy do demakijażu), do pielęgnacji skóry (kosmetyki do opalania), nawilżania (kremy), zmiany zapachu (dezodoranty, wody toaletowe) oraz poprawiania wyglądu (wszelkiego rodzaju kosmetyki kolorowe).

Kosmetyki od wielu lat są stosowane głównie przez kobiety, a w mniejszym stopniu również przez mężczyzn. Występują w wielu różnych formach. Ich zastosowanie również jest zróżnicowane; kosmetyki dzieli się na myjące (mydła, żele, żele pod prysznic czy do demakijażu), do ochrony skóry (kosmetyki do opalania), nawilżania (kremy), zmiany zapachu (dezodoranty, wody toaletowe) oraz poprawiania wyglądu (wszelkiego rodzaju kosmetyki kolorowe).

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się aktualnie kosmetyki wyszczuplające, występujące także w wielu postaciach.

Autor: Gosh

Kosmetyki nawilżająceTen rodzaj kosmetyków służy do pielęgnacji cery zniszczonej i wysuszonej. Zalicza się tu głównie rozmaite kremy (marka clarins).

Na prezentowanej stronie opublikowano warte zainteresowania wątki, ale zobacz też pozostałe tematyczne wątki (https://baborinstytutwroclaw.pl/oczyszczanie-twarzy/), ponieważ one również z pewnością Cię zainteresują.

Jednym z typów jest krem przeciwzmarszczkowy, który oprócz nawilżania ma za zadanie poprawiać wygląd skóry oraz zapobiegać jej starzeniu. Kolejne kosmetyki służące do nawilżania to balsamy do ciała, a także część środków myjących zawierających określone substancje (na przykład niektóre żele pod prysznic czy mydła). preparaty takie dzielą się również z uwagi na część ciała, do pielęgnacji której są wykorzystywane, a także na część dnia, w której należy ich używać. Do najbardziej popularnych zaliczyć można: krem do rąk i paznokci, krem na pękające pięty oraz krem stosowany pod oczy (np. kremy dermalogica).

Kosmetyki służące do zmiany wygląduDostępna jest szeroka gama kosmetyków, służących do tymczasowej zmiany wyglądu. Jednym z najbardziej popularnych i kupowanych przez ogromną liczbę kobiet jest tusz do rzęs. Równie popularne są kolorowe lakiery do paznokci. Oddzielną grupę stanowią środki do włosów do których należą farby czy lakiery. Te ostatnie służą do utrzymania fryzury tak samo jak żel. Często używane są również cienie do powiek, kredki do oczu oraz do ust, pomadki i błyszczyki. Wiele kobiet używa także pudrów, fluidów oraz różu na policzki. Efekt tego typu ma charakter czasowy. Istnieją jednak środki na permanentną poprawę wyglądu, do których zalicza się makijaż permanentny. Innym tematem jest możliwość zmiany wyglądu za pomocą operacji plastycznych.

Źródło: Tigerandbear

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*