Skip to content

Najlepsze na poprawę zdrowia są sposoby naturalne. Zapewniają one prawdziwy powrót do zdrowia i korzystną prace organizmu
Szanujesz swoje zdrowie i pragniesz żyć w zgodzie z naturą? Jeśli tak, należy korzystać z najbardziej skutecznych naturalnych metod na polepszenie swojego zdrowia. Najlepszym na to sposobem jest sól lecznicza, a zwłaszcza sól jodowo-bromowa. Taka sól jest bogata w fantastyczne właściwości, biopierwiastki wpływające idealnie na zdrowe ciało i skórę.

Cenisz swoje zdrowie i pragniesz żyć w zgodzie z naturą? Jeśli tak, należy korzystać z najskuteczniejszych naturalnych metod na ulepszenie swojego zdrowia. Najlepszym na to sposobem jest sól lecznicza, a w szczególności sól jodowo-bromowa. Taka sól jest bogata w fantastyczne właściwości, biopierwiastki wpływające zbawiennie na zdrowe ciało i skórę.

sól

Autor: Delia
Źródło: Delia
Zastosowanie takiej soli jest niezwykle różnorodne, oferuje zabiegi zdrowotne, jak i te, które poprawiają urodę. Jest konieczna w różnego typu inhalacjach górnych dróg oddechowych, wspaniale łagodzi katar, rozwiązuje problem z zatokami i wspaniale walczy z utrudniającym życie kaszlem. Najbardziej sprawdzony przepis na tą inhalację to 2 łyżki soli, jakie trzeba rozpuścić w jednej szklance wody. Dobrze jakby taka woda posiadała temperaturę około 37 stopni Celsjusza. Inhalacje można przeprowadzać poprzez wdychanie lub przy pomocy inhalatora. Jeśli chodzi o częstotliwość to konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Źródło informacji – sól do kąpieli

Najlepsze będą również kąpiele. Gwarantują relaks, ale nie tylko. Perfekcyjnie zmiękczają skórę, a jednocześnie łagodzą trądzik oraz objawy łuszczycy. Działają także zbawiennie na bóle mięśni. Okłady będą najkorzystniejszym rozwiązaniem dla osób cierpiących na choroby reumatyczne czy problemy ze stawami. Sól też idealnie się nadaje jako peeling, jak i do maseczek.

Źródło: sól lecznicza

sól

Autor: Delia
Źródło: Delia

Sól tego typu jest bogata w pokaźne ilości jodków i bromków. To sprawia, iż przydatność soli do celów leczniczych jest faktycznie wskazana. Co więcej, uzyskiwanie takiej soli przebiega w całkowicie naturalny sposób. Proces odparowania wody, w czasie którego krystalizuje się sól jodowo-bromowa przeprowadza się metodą panwiową. Sposób ten pozwala na zachowanie w gotowym już preparacie jak największe ilości walorów terapeutycznych.

To bardzo ważna praktyka przy pomocy której dostajemy preparat faktycznie jakościowo najlepszy. To także zapewnienie, iż nie otrzymujemy soli, jaka tylko na pozór ma lecznicze właściwości. Sól jodowo-bromowa to preparat, którego można być pewnym. Właściwie, jak pokazują badania, używa ją coraz więcej osób, gdyż efekty zdrowotne są faktycznie dostrzegalne. A skoro weźmiemy pod uwagę, że jest to metoda naturalna, tym bardziej powinniśmy być mile zaskoczeni z osiąganych wyników.