Skip to content

Nasza pociecha przystępuje do Pierwszej Komunii
Komunia Święta to zapewne pierwsze tak duże i doniosłe wydarzenie w życiu naszego malucha. Jest to dla niego ogromne przeżycie duchowe. Ale to również niezwykle wesoły dzień, w którym nasza latorośl jest w środku uwagi. Warto zrobić wszystko co tylko możemy, aby uczynić tę chwilę jak najbardziej wyjątkową.

Pierwsza Komunia to zapewne pierwsze tak wielkie i poważne wydarzenie w życiu naszego malucha. Jest to dla niego wielkie przeżycie duchowe. Ale to także niezmiernie radosny dzień, w którym nasza pociecha jest w centrum uwagi. Powinniśmy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby uczynić tę chwilę godną zapamiętania.

kościół

Autor: Jim Linwood
Źródło: http://www.flickr.com

Na lekcjach religii nasze pociechy szykują się do Pierwszej Komunii przez parę miesięcy. My również powinniśmy zacząć przygotowania dużo wcześniej. Jeśli mamy zamiar wyprawić dużą uroczystość, można pomyśleć o wynajęciu lokalu. Jeśli takie miejsce oferuje także wystawny catering, to będzie to dla nas niezwykle wygodne wyjście. Zanim jednakże przystąpimy do konkretnych działań, porozmawiajmy z naszym dzieckiem i dowiedzmy się, czego ono pragnie.

Przygotowaliśmy dla Ciebie niesamowicie interesujący artykuł, zatem nie czekaj dłużej tylko odwiedź nas (http://www.pomnikiwroclaw.pl/), a zapewne odnajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat.

Nie czyńmy niczego wbrew jego woli.
Niezwykle ważnymi elementami są stosowne stroje komunijne. Dziewczynki na pewno myślą o sukniach rodem z bajki. Powinniśmy na samym początku ustalić kwestie stroju. W tym wypadku nie wolno poddawać się całkowicie pragnieniom naszego dziecka. Zachowajmy zdrowy rozsądek. Dzień Pierwszej Komunii to w głównej mierze przeżycie duchowe i sukienki komunijne powinny to odzwierciedlać.
Nie dajmy się porwać szalonej modzie. Obecnie wiele dziewczynek na swojej komunii wygląda jak małe panny młode. Alby powinny być piękne, ale również stonowane. Najlepiej, kiedy cała parafia umówi się na jednolite alby. Jest to najlepsze rozwiązanie tej sytuacji. W ten sposób wszystkie pociechy wystąpią w takich samych strojach. Dzięki temu nie będzie porównań i żadne dziecko nie będzie wystawione na złośliwe komentarze rówieśników. alby prezentują się bardzo pięknie. W ten sposób także uczymy dzieci, że wszyscy są równi przed Bogiem.

Zasada umiaru tyczy się też włosów oraz makijażu. Małe dziewczynki nie muszą używać jakichkolwiek kosmetyków, by wyglądać pięknie. Dajmy pozostać im jeszcze chwilę dziećmi. Trzeba również dodać, że umalowane jak lale oraz wyfryzowane dziewczynki wyglądają po prostu groteskowo. Interesujące propozycje na