Skip to content

Naturalne kosmetyki – czy dobrze jest je nabywać?
Stosownie ze wszechobecnym trendem eko, coraz większą popularnością cieszą kosmetyki tworzone na zwyczajnych składnikach. Jakim sposobem odróżnić naprawdę naturalne kosmetyki od tychże naturalnych jedynie z nazwy?

Wiernie ze wszędobylskim trendem eko, raz po raz większą sławą cieszą kosmetyki bazujące na zwykłych składnikach. W jaki sposób odróżnić w rzeczywistości naturalne kosmetyki od tychże naturalnych jedynie z nazwy?

Kwas hialuronowy dla prawidłowego nawilżenia skóry

Autor: www.newderm.pl
Źródło: www.newderm.pl

Odwiedzając sklep kosmetyczny z góry zakładamy, iż wyszukane na półce kosmetyki naturalne mają mechanicznie dużo wspólnego z naturą. Nic wybitniej mylnego. Bezspornie co krok w błąd wdrażają nas same nazwy, w których można odnaleźć aloes, zieloną herbatkę, nagietek, olejek arganowy lub też rumianek.

Do tego dochodzi zagadnienie kosmetycznych, przyciągających spojrzenie pudełeczek, na których nierzadko występuje jakiś kwiat albo roślina mająca uwiarygodnić zwyczajne pochodzenie konkretnego produktu. Nie potrafimy również zapominać o ładnym zapachu i gwarancji, jaką nam daje renomowany koncern kosmetyczny, często stający za tego rodzaju produktem.

To wszystko składa się na utrwalenie w nas owocnego wrażenia i przekonania, iż należność, jaką musimy uiścić jest adekwatna do zawartości i przez to wznosi w nas ufność do jakości. Bo wszak jeśli coś jest drogie to musi być profesjonalne. Tego typu psychologiczna marketingowa zagrywka wywołuje, iż na nieszczęście wpadamy w sidła broszury i decydujemy się na impulsowy zakup, którego następnie nierzadko żałujemy. Tu przeczytasz ciekawe dane: zobacz.

Kosmetyki naturalne

Autor: Ayu Laurence
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy więc zamierzasz kupować kosmetyki naturalne w dostępnej cenie i równocześnie z zaufanego źródła, należałoby polegać na wypróbowanych serwisach grupowych. Ważkie jest więc to, czy do pracy użyto zwłaszcza substancji pochodzenia roślinnego, dla przykładu olejek arganowy czy rumianek.

Maksyma w tym wypadku jest prostolinijna – im większa liczba tych substancji, tym lepiej.

Ten link do www laser frakcyjny wrocław zadziwi Cię niezwykle korzystnie. Wyszukasz tam dużo rzetelnych wiadomości. Zatem nie czekaj i klikaj!

Z definicji nie są one wrogie i nie podrażniają skóry. Należy uważać również na surowce przetwarzane z przetworzonej ropy naftowej czy formaliny, jak również oleju silnikowego. Z reguły rezygnuje się z bazy pochodzenia zwierzęcego, z małymi wyjątkami jak chociażby lanolina lub też wosk pszczeli.

Pamiętajmy też tym, że kosmetyki naturalne nie są doświadczane na zwierzętach. Jeśli natomiast wyżej wymienione rady nie dadzą jednak jednoznacznej odpowiedzi to powinno się spojrzeć na magazyn chemiczny: kiedy w składzie są cyfry to znaczy, że wiadomy kosmetyk zdecydowanie nie jest naturalny.