Skip to content

Nie bójmy się wizyty u seksuologa
Seksuolog to dla wielu specyficzny zawód, tak samo jak sam seks to zwykle temat tabu. W społeczeństwie, w którym żyjemy ta sfera jest po prostu wysoce osobista, stąd dość opornie mówimy o tym publicznie. istnieją jednak sytuacje, kiedy powinno się otworzyć usta i zacząć wysławiać. tym chwilą jest oczywiście wizyta u seksuologa, przed którym należy się otworzyć i powiedzieć o swoich intymnych problemach.

Seksuolog to dla wielu charakterystyczny zawód, identycznie jak sam seks to zwykle temat tabu. W społeczeństwie, w którym bytujemy ta dziedzina jest po prostu wysoce osobista, więc dość niechętnie mówimy o tym jawnie. występują jednakże okoliczności, gdy powinno się otworzyć usta i zacząć wysławiać. tego typu momentem jest właśnie wizyta u seksuologa, przed którym należy się otworzyć i powiedzieć o swoich intymnych bolączkach.

łózko

Autor: Hungarian Snow
Źródło: http://www.flickr.com
Co by tu wiele nie mówić, seksuolog obok psychiatry czy psychologa, to najbardziej nieosiągalny dla wielu specjalistą – niedostępny z powodu intymnej blokady. Wielu z nas nawet, jeśli posiada problemy istoty seksualnej nie zgłosi się do niego, bo to „takie dziwne, i w ogóle, że temat będzie o sferze seksualnej, to nie, nie nigdy… Zapominamy przy tym, iż seksuolog to po zwykły doktor, dla którego dyskusje o naszych problemach to chleb powszedni. Dla niego sfera seksualna to po prostu obszar wiedzy i praktyki, po jakiej się porusza.

Dla niektórych wrocławski seksuolog może być niedostępny również z motywu. W mniejszych miastach ten lekarz to wyjątek, choć co prawda, pomału się to przemianowuje. Z innej strony mniejsza miejscowość to nie aglomeracja, niczym Wrocław czy Warszawa, tam jeśli pójdziemy na wizytę finansowaną przez NFZ możemy się spodziewać, że połowa miasta będzie o nas plotkować. Po prostu w tego typu miejscach nie ma za dużo ośrodków z takimi specjalistami i powiedzmy, że otrzymujemy wezwanie do jednej z nich, w której widujemy sąsiada. Pytania pewne, a nawet jeśli nie, to plotki i posądzenia, bo „po kiego mu ten seksuolog, zapewne ma kochankę”.

No tak, zawsze można pójść prywatnie, mieszkaniec podwrocławskiej miejscowości hipotetycznie może udać się do seksuologa we Wrocławiu, a ten zyjący pod Krakowem do Krakowa… Wszystko dobrze, lecz prywatne odwiedziny drogo kosztują, a kiedy doliczymy opłaty dotarcia do takiego miasta, to finansowe obciążenie jeszcze mocniej wzrośnie. Reasumując, takiego typu prywatne wizyty istnieją dla osób, którzy mogą sobie na to zezwolić, dla innych zostaje szukać jak najlepszej państwowej wizyty. Pozostaje też dla nich nie zrażanie się ludźmi, którzy nie rozumieją, że seksuolog mińsk mazowiecki to normalny doktor! Na szczęście tego typu świadomość pomału się zmienia, i tak samo, jak coraz więcej osób rozumie, że psychiatra i seksuolog to taka sama lecznicza profesja, jak każda inna.

Źródło: www.rankinglekarzy.pl