Skip to content

Nie bójmy się pobytu u stomatologa
Jednych straszy, drudzy nie rozumieją, jak można z takiego czegoś robić taki horror. Jednym kojarzy się normalnie, ot, zwykły lekarz, drudzy z przerażeniem rozpamiętują traumatyczne wizyty, nieprzyjemności i osobliwy zapach, który wypełnia calutki pokój… A przecież dentysta czyni tylko swoją pracę, choć często się na pewno namyśla czy jest w zupełności jedynie dentystą czy może tez psychologiem uspokajającym swoich pacjentów.

Jednych przeraża, drudzy nie rozumieją, jak można z takiego czegoś robić taki makabrę. Jednym kojarzy się naturalnie, ot, zwykły lekarz, inni panicznie wspominają traumatyczne wizyty, ból i osobliwy opary, który wypełnia cały gabinet… A przecież stomatolog wykonuje tylko własną powinność, choć często się na pewno zastanawia czy jest na pewno tylko dentystą czy może tez psychiatrą uspokajającym swoich pacjentów.

mało znaczące czy wynajdziesz ogłoszenie: leczenie (polecamy stomatolog kraków) Warszawa czy stomatolog Kozia Wolka – w jednym, jak i drugim miejscu pewne cechy mają wpływ na wiele pacjentów.

A oto one…

dentysta

Autor: AF GlobalStrike
Źródło: http://www.flickr.com

domniemywam, iż wielu znawców tematu się zgodzi – obsługa klienta, luz psychiczny i pewna delikatność to w profesji stomatologicznej coś normalnego. opieka, bo od samych drzwi musi być sympatycznie, nie powinno być jak w domu strachu. Po prostu nie przenosimy się nagle do innego świata, gdzie panoszy się zabójca z wiertłem podobnym do wiertarki, ale miły pan tudzież pani ubrani w biały fartuch…

Komfort to coś na kształt wspomnianej obsługi klienta, ale znajduje się w tym temacie coś jeszcze. Kilka niezauważalnych detali, jak podejście stomatologa (zobacz https://stomatologiacichon.pl/rtg-zebow-rentgen/) do zagadnienia, czyli do zęba. Czy proponuje mu miłe odwiedziny czy raczej organizuje się na wyważanie drzwi. dowolny człowiek wrażliwy na tym punkcie, na każdy szum i niepewność człowieka w śnieżnobiałym kitlu, zobaczy to w jego oczach. Tą niedobrą iskrę, która zapowiada burzę. Nie rokuje to nic przyjemnego, gdyż spanikowany pacjent to poważniejsza praca (idź do artykułu).

A jak o delikatności mowa to jest ona swoista. Dlaczego? Bo wielu stomatologów zauważając, że mają na fotelu spanikowanego klienta pomalutku idokładnie opowiada, co teraz, że to moment i nic nie będzie bolało. klient rozluźniony tą narracją i sytuacja pod kontrolą, najważniejsze, że pacjent czuje się zabezpieczony. Jest to typ subtelności, którzy pojmą wszyscy, w zwłaszcza ci, co kiedykolwiek obawiali się wizyty, a którzy trafili na takiego ludzkiego dentystę, umiejącego przeprowadzić ich przez ten „horror”.

dentysta

Autor: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com

doskonale, ale jeszcze jeden niuans, bardzo i warto podjęcia tego akapitu, ma niebagatelne znaczenie. Nie chodzi już o cechy stomatologa, jego podejścia do człowieka, leczniczych, nie, praprzyczyna takiego problemu lokuje się na typowo estetycznym biegunie – mowa o urządzeniu gabinetu. Są, co prawda, klienci, którym to bez różnicy, nie są bowiem uczuleni na takie doznania. Interesuje ich sam zabieg, nie zwracają uwagi na otoczenie. Istnieje jednak rodzaj klienta (i to wcale nie tylko kobiety), dla któregona równi ważną stroną całej wizyty jest to w jakim odbędzie się to miejscu. Czy będzie to miejsce kaźni czy miły gabinet. Czy jego wygląd będzie nowoczesny czy może nawiązywał będzie do wcześniejszego systemu politycznego. I tak dalej.

Ta trywialna, na pozór relacja między tymi czynnikami z równą przekonaniem wpływa na nasze usposobienie, jak sam zabieg. Warto o tym wiedzieć. Warto też pamiętać, że nieistotnie od miejsca, czy przyjmuje nas stomatolog z warszawy, czy w malutkiej mieścinie – wszystkie te zagadnienia mogą przybrać inny wymiar, tzn. w zapadłej dziurze może być nowocześnie, a większym mieście wręcz odwrotnie.