Skip to content

Kłopoty z biodrem lub kolanem – co zrobić
W różnym wieku dopadają nas różne problemy, czasem uczestniczymy w wypadkach, które też ma bardzo duży wpływ na naszą sprawność ruchową. Bywa, że nasz układ ruchowy jest zniszczony. Nie zawsze chodzi o całkowite unieruchomienie wiążące się z kłopotami kręgosłupem. Czasem chodzi o problemy ze stawami. Bardzo często problemy wiążą się ze stawem biodrowym albo kolanowym.

W różnym wieku możemy mieć różne schorzenia, czasem uczestniczymy w wypadkach, które również mają ogromny wpływ na naszą kondycję ruchową. Bywa, że nasz układ ruchowy jest naruszony. Nie zawsze chodzi o zupełne unieruchomienie wiążące się z kłopotami kręgosłupem. Czasem wiąże się to z problemami ze stawami. Najczęściej kłopoty wiążą się ze stawem biodrowym albo kolanowym.

osoby starsze
Często takie problemy mają też osoby zbyt intensywnie ćwiczące. Na szczęście dzisiejsza medycyna ma własne sposoby na kłopoty z biodrem czy kolanem. Metodą okazuje się endoproteza biodra, jeżeli posiadamy kłopoty z poruszaniem ze względu na staw biodrowy lub endoproteza kolana , jeśli kłopotem okazuje się staw kolanowy. Jednak rzeczywistość jest taka, że zawodowy sportowiec będzie odczuwał różnicę i nie będzie mógł raczej powrócić do sportu na sto procent. Oczywiście dziś medycyna może działać cuda, ale należy nie zapominać, że nasz organizm również posiada swoje limity i nie możemy go przeciążać, szczególnie po wstawieniu implantu do układu ruchowego. Oczywiście bardzo wiele zależy też od tego ile części stawu było wymienione. Z tym jest powiązany też okres powrotu do zdrowia.

kolano - zdjęcie rentgenowskie

Autor: Lena
Źródło: http://www.flickr.com
Komórki macierzyste W obecnych czasach istnieją różne sposoby leczenia problemów, które wiążą się z układem ruchowym. Kiedyś jedyną opcją była endoproteza, a jeszcze wcześniej kula. Dziś komorki macierzyste krok po kroku są najbardziej pożądanym sposobem leczenia. Oczywiście wszystko zależy do stopnia uszkodzenia czy to stawu kolanowego czy też uszkodzenia stawu biodrowego. Często potrzebna jest endoproteza, ale, jeśli ktoś jest sportowcem to proponuje mu się rozwiązania powiązane z komórkami macierzystymi. Sportowiec przez intensywne uprawianie sportu może mieć problemy z bólem kolan. A przez terapię z komórkami macierzystymi można ten ból zmniejszyć albo doprowadzić do jego zniknięcia. Podobnie, gdy kłopoty ze stawami są związane z jakimś urazem. Najistotniejsze jednak by w czasie rekonwalescencji nie przeciążyć stawu. Sporo osób nie jest w stanie wstrzymać się od ćwiczeń i przez, to rujnują sobie zupełnie swoje stawy, tak bardzo, że nie będą mogli powrócić do sprawności na poziomie pozwalającym ćwiczyć.

Zajrzyj do artykułu, który umieściliśmy pod poniższym linkiem oraz czytaj więcej dobry osteopata wrocław na ten temat, który na pewno Cię zainteresował. Nie czekaj!

Dlatego najistotniejsze są polecenia lekarza, po zabieg.