Skip to content

Wybrane przybory dla niemowląt możemy przekazać rodzinie, którzy niedawno zostali rodzicami
Pojawienie się na świecie długo wyczekiwanego syna wprawia w zachwyt całą familię: od pradziadków zaczynając, a na najmłodszych kuzynkach finalizując. Każdy stara się ofiarować prezent, a nim zazwyczaj są zabawki. Natomiast niewiasty wprost uwielbiają kupować malutkie ubranka, czyli kaftaniki lub pelerynki. Gdy ten początkowy entuzjazm nieco zmaleje, wtedy nadchodzi czas na trzeźwe myślenie.

Przyjście na świat długo wyczekiwanego potomka wprawia w uniesienie całą familię: od prababć zaczynając, a na najmłodszych kuzynkach finalizując. Każdy stara się ofiarować prezent, a nim w większości przypadków są zabawki. Natomiast panie wprost uwielbiają kupować maleńkie ubranka, czyli body lub pelerynki. Gdy ten początkowy entuzjazm nieco zredukuje się, wtedy nadchodzi czas na trzeźwe myślenie.

małe uśmiechnięte dziecko

Autor: Raime Amin
Źródło: http://www.flickr.com

Artykuły dla niemowląt możemy z grubsza podzielić na dwie takie oto grupy: te przeznaczone jedynie dla jednego noworodka i te, które śmiało przekażemy znajomym, którzy cieszą się z narodzin pierwszego lub kolejnego potomka. Ubrania, o których wspomnieliśmy w poprzednim ustępie, pozostają produktem, o jaki warto podpytać wśród zaprzyjaźnionych rodziców. Maleńkie dzieci błyskawicznie rosną i ciągle potrzebują nowych szmatek. A warto pamiętać, że niektóre matki bardzo chętnie pozbędą się z szaf fatałaszków, z których ich berbecie już wyrosły.

Ci bardziej skrupulatni rodzice przypomną nam, że artykuły dla niemowląt to wcale ubranka. To szereg przyborów, bez których niełatwo współcześnie wyobrazić sobie codzienną kąpiel bądź karmienie. Matki oraz tjcowie już dawno przyzwyczaili się do udogodnień, które proponują sklepy osiedlowe i te internetowe – sprzedające artykuły niemowlęce. Wystarczy, że wymienimy tutaj termometry bez rtęci, które służą do mierzenia temperatury kąpieli, a także różnego rodzaju gąbki i kaczuszki kąpielowe. A do karmienia przydają się dobrej jakości kubki oraz łyżeczki ze specjalnego materiału. Wybór jest tak duży, że niekiedy możemy zapomnieć, że smoczki dla dzieci również zaliczymy do tej grupy towarów dla małych dzieci.

niemowlę ze smoczkiem

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Wróćmy jednakże do podziału, o którym już w tym omówieniu była mowa.

Zaciekawiony? To dla nas optymistyczna wiadomość. Zatem kliknij to (http://www.varsovia.edu.pl/) i oglądaj do woli kolejne fachowe wpisy.

O ile można oddać takie przybory jak wanienki bądź stojaki pod wanienki, o tyle istnieje szereg artykułów, które już z reguły są przeznaczone jedynie dla jednego malucha. I w tym momencie przypuszczalnie każdy pomyśli o pampersach i nożyczkach do skracania paznokci. Jednakże na tym wykaz się nie kończy. Możemy go uzupełniać o smoczki avent, butelki, wielobarwne talerzyki wraz z plastykowymi sztućcami oraz inne akcesoria służące maluchowi do jedzenia. Podarowanie powyżej wymienionych artykułów np. Avent – smoczki jest wielkim nietaktem i, co gorsza, może stać się przyczyną zwady, a nawet smutnym końcem niedawno zawiązanej przyjaźni.