Skip to content

Niepowtarzalna biżuteria dla każdej z nas
Mamy gorące lato, chodzimy w powiewnych, delikatnych sukienkach i japonkach. Słoneczny nastrój wszędzie dookoła. Idealnym dodatkiem do lekkich stylizacji może być biżuteria ręcznie robiona.

Za oknami wspaniałe lato, chodzimy w cienkich, lekkich sukienkach i sandałkach. Wakacyjny nastrój wszędzie wokół. Wspaniałym uzupełnieniem lekkich stylizacji jest biżuteria artystyczna ręcznie robiona. Zazwyczaj ma bardziej zabawny charakter, jest bardziej kolorowa i przede wszystkim – każdy element jest jedyny w swoim rodzaju. To głównie odróżnia takie ozdoby od tych, które możemy zakupić w markowych popularnych sklepach z biżuterią. Wielu paniom ręcznie wykonywana biżuteria kojarzy się głównie z konopnym sznurkiem obwiązanym wkoło jakiegoś kamienia. Nic bardziej błędnego! należy tylko rozejrzeć się w sklepach proponujących takie błyskotki, stacjonarnych lub internetowych, by przekonać się, że ręcznie robiona biżuteria jest niesamowicie ładna.

Biżuteria Natalii Jaroszewskiej
Autor: K.Łebska
Źródło: K.Łebska

Wykonywana z bardzo różnych materiałów –srebra, złota, różnego rodzaju metali, kamieni szlachetnych, półszlachetnych ale także przykładowo akrylowych – które są równie ładne, lecz jednak tańsze – porównaj na WWW. Zwróćmy na to uwagę, bo biżuteria wykonywana ręcznie nie należy do tanich. Wykonanie jednego naszyjnika, albo pary kolczyków, to długie godziny bardzo precyzyjnej pracy. Najpierw projekt, rozplanowanie kolorów, wielkości, kształtu, w dalszej kolejności dobór materiałów i w końcu sama praca nad wykonaniem tego elementu.

Jeśli chcemy nabyć na przykład kolczyki ręcznie robione zwróćmy uwagę na detale. Ważne jest żeby były dobrze wykończone, dość lekkie i najlepiej miały srebrne bigle – zwykły metal może uczulać, a na pewno nie nabywamy kolczyków dlatego by leżały w szkatułce. Zwróćmy też uwagę na miejsca połączenia elementów, dowiedzmy się od sprzedawcy czy w razie jakiegoś kłopotu oferuje także naprawę. Dobrze jest wiedzieć czy naprawy są w cenie. W razie kiedy odpadnie kamień czy oczko z pierścionka nie będziemy mieli kłopotów z szybkim doprowadzeniem naszych ozdób do porządku.

biżuteria
Autor: diva
Źródło: diva

Biżuteria artystyczna jest bardzo ładna i co najważniejsze – jedyna w swoim rodzaju – Ceneo. Artyści tworzący tego typu ozdoby zazwyczaj robią je w jednym tylko egzemplarzu. Nawet kolczyki w parze mogą nieznacznie się od siebie różnić, co jedynie dodaje im specyficznego uroku. Jeśli zdecydujemy się na nabycie ręcznie wykonywanej biżuterii i dobierzemy ją uważnie – będzie solidnie i z dbałością o szczegóły zrobiona – na pewno będziemy cieszyć się nią przez bardzo długi czas. biżuteria (dla katolików https://www.boskabijoux.pl/)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*