Skip to content

Niezbędna pielęgnacja ust i włosów w zimie i w lecie
O tym, że dziś powinno się dbać o swój wygląd, nie musimy nikogo przekonywać. Każda świadoma tego dziewczyna zrobi wiele, by odpowiednio pielęgnować swoją urodzę. Oczywiście najbardziej koncentrujemy się na pielęgnacji twarzy i włosów. Nie da się ukryć, że dla każdej dziewczyny są to najważniejsze wyznaczniki jej urody.

O tym, że obecnie trzeba dbać o swój wygląd, nie musimy nikogo przekonywać. Każda nowoczesna dziewczyna zrobi wiele, by odpowiednio zadbać o swoją urodzę. Naturalnie najbardziej skupiamy się na pielęgnacji twarzy i włosów. Niewątpliwie, że dla każdej kobiety są to najbardziej widoczne wyznaczniki jej urody.

Zazwyczaj zakupujemy kosmetyki kolorowe oraz klasyczne do pielęgnacji. Warto

kosmetyki

Autor: Mustela
Źródło: Mustela

wiedzieć, że oprócz promienistej i starannie umalowanych oczu, trzeba też zadbać o usta. Na co dzień nie mamy problemów z wysuszonymi ustami, jednakże w lecie i w sezonie zimowym wymagają one szczególnej troski. Zarówno silne słońce, jak i mroźne powietrze wysuszają usta. Niestety suche usta dają uczucie dyskomfortu i źle prezentują się pod szminką. Przeważnie typową przyczyną przesuszenia jest złe lub brak witamin z grupy B. Nierzadko do tego dochodzą problemy z zaczerwienioną skórą w kącikach, czyli tzw. zajadami. Problem łuszczących się warg to również konsekwencja stosowania szminek, które mają kolorowe pigmenty. Niestety chemiczne składniki w nich zawarte uszkadzają naskórek.

Jak zatem prawidłowo pielęgnować swoje usta? Najlepiej stosować pomadki ochronne, które zawierają naturalne wyciągi i odżywcze witaminy. Na przykład lubiane przez blogerki są nawilżające balsamy do ust carmex – pod tym linkiem przykłady. Balsam w większym opakowaniu jest wydajny, chociaż mniej komfortowy w aplikacji. Z drugiej strony możesz go nabyć również z myślą o swoim chłopaku, który z pewnością nie weźmie do rąk typowej pomadki w sztyfcie. A przecież mężczyźni również powinni dbać o swoje usta. Balsam carmex można także z powodzeniem

włosy

Autor: Racoon
Źródło: Racoon

stosować w lecie, ponieważ zawiera mentol i ma przyjemne działanie chłodzące. Jednocześnie mieszanka masła kokosowego i wosku pszczelego zapewnia odpowiednie nawilżenie. Subtelny waniliowy zapach to także duży plus tego kosmetyku

Pamiętajmy, że zimą należy też specjalnie pielęgnować włosy. Mroźne powietrze wysusza je tak samo, jak usta. Szczególnie jeśli mamy farbowane włosy, powinniśmy stosować kosmetyki, które mają działanie nawilżające. Przeważnie trwałe farby do włosów mają to do siebie, że wysuszają łuskę włosa, więc po jakimś czasie jeśli właściwie ich nie nawilżymy, staną się suche i bez połysku. Należy więc po każdym myciu nałożyć specjalny odżywkę do włosów farbowanych, która zapobiega utracie wilgoci, a także utracie koloru. Oprócz tego idealnie sprawdzi się polecany szampon do włosów farbowanych , który ma znanie mniej składników typowo oczyszczających, a więcej nawilżających, jak na przykład proteiny jedwabiu, a także filtry UV, które chronią kolor przed blaknięciem.