Skip to content

Nowatorska kontrola żywej kropli krwi pozwala poznać aktualny satus naszego ciała
Analiza żywej kropli krwi to nowatorska metoda określenia stanu organizmu. Mikroskopowe badanie żywej kropli krwi pozwala na ocenę stanu organizmu oraz zdolności do utrzymania jego równowagi – homeostazy. Stabilność wewnętrzna jest podstawą dobrej działalności wszystkich układów i narządów w organizmie. By osiągnąć poziom tejże stabilności, istotne jest utrzymanie parametrów krwi na odpowiednim poziomie.

Analiza żywej kropli krwi to odkrywcza metoda oceny stanu organizmu. Mikroskopowe badanie żywej kropli krwi jest techniką polegającą na ocenie kondycji organizmu oraz zdolności do utrzymania stanu równowagi – homeostazy. Stabilność wewnętrzna jest podstawą prawidłowej działalności wszystkich układów i narządów organizmu. Aby osiągnąć poziom tejże stabilności, istotne jest utrzymanie parametrów krwi na dobrym poziomie.

Zdrowie
Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Naukowe testy mikroskopii, zwane inaczej testami na żywych komórkach są sposobem służącym ocenie wewnętrznego środowiska człowieka. Analiza żywej kropli krwi, odbywa się za pomocą pobrania kilku kropel krwi z palca, nakłuwaczem do pomiaru glukozy u cukrzyków. Ukłucie praktycznie nic nie boli. W badaniu tym wykorzystywany jest fakt, że przez około dwudziestu minut po pobraniu krew jest jeszcze żywą tkanką. Nie jest ona zmodyfikowana przez barwienie lub jakiekolwiek utrwalanie środkami chemicznymi. Jest więc w stanie naturalnym poddana oględzinom. Kropelki krwi (przeczytaj więcej na ) kładzie się na szkło mikroskopu o zaawansowanej technologii. Obraz przesyłany jest na ekran monitora, dzięki czemu osoba badana ma możliwość obejrzenia obrazu swoich krwinek. Przy zastosowaniu bardzo dużego powiększenia widoczne są wszystkie składniki krwi, na przykład – aktywność oraz ułożenie czerwonych krwinek względem siebie. Analiza ta namierza obciążenia będące przyczynami rozmaitych chorób, między innymi: poziom obciążeń całego organizmu metalami ciężkimi; obecności grzybów, bakterii, wirusów; wykrycie zaburzeń układu hormonalnego, pracy – wątroby i tarczycy; stwierdzenie aktywności leukocytów oraz agregacji trombocytów i ocenienie poziomu krwinek czerwonych; stwierdzenie obecności cholesterolu; wykrycie zaburzeń metabolizmu oraz poziomu zakwaszenia organizmu.

W przeciwieństwie do innych testów, analiza w mikroskopie kontrastowo-fazowym może wskazywać na obecność stanów przedchorobowych – nawet z rocznym wyprzedzeniem, co pozwala na zastosowanie stosownej kuracji za sprawą naturalnych produktów żywieniowych. Analiza żywej kropli krwi trwa około pół godziny. Całe spotkanie razem z konsultacją trwa do godziny.

Czy nasz wpis zaintrygował Cię na tyle, że chcesz więcej? Zatem po kolejne informacje przejdź do podanego linku. Tam jest interesujący fakt.

obę przed badaniem nie należy spożywać alkoholu. W dniu badania nie można spożywać kawy naturalnej. Na dwie godziny przed badaniem nie można spożywać posiłku. Pół godziny przed badaniem konieczne jest wypicie ok. 0,5 litra wody mineralnej. Niedostosowanie się do powyższych przepisów może zaburzyć prawidłowy przebieg kontroli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*