Skip to content

Ceniący nowoczesność facet może golić się sięgając po tradycyjne metody
Znane od dawna golenie na mokro z wykorzystaniem maszynki na żyletkę lub przy pomocy brzytwy zostało zapomniane. Zdecydowana większość ceniących nowoczesność mężczyzn stawia na golenie masowo wytwarzanymi maszynkami o charakterze jednorazowym bądź golarkami , które do działania potrzebują prądu. Wraz jednak z nastaniem stylu retro wraca wśród mężczyzn moda na znane naszym dziadkom golenie. Golenie maszynką, która jest jednorazowa wymaga użycia kremu bądź żelu do golenia.

Znane od dawna golenie na mokro przy użyciu maszynki na żyletkę bądź przy pomocy brzytwy długo było zapomniane. Znaczna większość nowoczesnych mężczyzn preferuje golenie masowo wytwarzanymi maszynkami , które mają mają charakter jednorazowy bądź golarkami elektrycznymi. Wraz jednak z nastaniem stylu vintage powraca wśród panów moda na klasyczne golenie. Golenie jednorazową maszynką wymaga użycia kremu lub żelu do golenia.

maszynka do golenia na żyletki
Oba wskazane kosmetyki mają grono zwolenników, jednak żele do golenia kupowane są o wiele częściej. Żele do golenia są z pewnością niezwykle wygodne w użyciu, do tego dostępne są w bardzo szerokim wyborze (czytaj ). Znalezienie odpowiedniego do rodzaju cery żelu do golenia nie stanowi więc problemu. W wielu państwach, w tym również w naszym kraju, rośnie jednak ilość mężczyzn, którzy decydują się na golenie znane naszym dziadkom przy pomocy maszynki na żyletkę. Golenie taką tradycyjną maszynką wymaga kilku wysokiej jakości akcesoriów i rzecz jasna kosmetyków.

Wśród zwolenników tradycyjnego golenia dużą popularność zyskała marka Edwin Jagger Razor. Przytoczona Edwin Jagger Razor to jednak coś więcej niż tylko kosmetyki. To również wyjątkowo eleganckie maszynki stworzone do golenia dla rzeczywiście wymagających panów. Panowie, którzy odważyli się na tradycyjny sposób golenia potrzebują o wiele więcej akcesoriów, wymagają także cechujących się dobrą jakością kosmetyków, które ułatwią golenie. Jednym z obowiązkowych kosmetyków są balsamy przed goleniem, ale również kremy, ałun i pianki.

Zdecydowana większość z nich wytwarzana jest ze składników o charakterze naturalnym, które nie podrażniają oraz nie wysuszają cery. W zależności od tego, jakiego rodzaju produkt wybierzemy – czy będzie to żel czy pianka do golenia cena będzie bardzo zróżnicowana . Im więcej będzie w niej składników o naturalnym pochodzeniu, tym cena produktu będzie bardziej rosła. Rzecz jasna świetnie sprawdzają się również pianki i żele charakteryzujące się niższą ceną, zwłaszcza w przypadku panów, których cera nie jest podatna na podrażnienia. Rolą tego rodzaju kosmetyków jest zmiękczenie zarostu, dzięki czemu golenie jest prostsze. Do tego pianki, żele oraz kremy do golenia poprawiają nawilżenie skóry. Aby zorientować się jakie są ich ceny, można w wyszukiwarce internetowej wprowadzić frazę takie jak „pianka do golenia cena”.