Skip to content

O serce troszczyć się powinniśmy szczególnie. Pamiętaj o EKG!
Kiedy usłyszysz serce – mówisz życie,tak więc w momencie problemów z sercem, oblany potem zastanawiasz się, co będzie z tym życiem. Nie przeżywaj, nie każde kłopoty, jakie rozszerzasz do granic niebotycznych, charakteryzują zawsze coś złego. Serce, tak jak jakikolwiek narząd ma swoje bolączki, i choć bez przerwy zapracowane, zadbane i monitorowane cały czas, będzie mocne jak dzwon przez wiele lat.

Kiedy słyszysz serce – mówisz życie,tak więc w momencie kłopotów z sercem, zlany potem zastanawiasz się, co dalej z tym życiem. Nie martw się, nie każde kłopoty, które powiększasz do granic niebotycznych, charakteryzują od razu coś złego. Serce, tak jak każdy narząd posiada własne złe dni, i chociaż stale zajęte, zadbane i monitorowane regularnie, będzie potężne niczym dzwon przez długie lata.

wykres ekg

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
dokładnie tak, zadbane, gdyż powinno się przecież dbać o jedyne życie, jakie posiadamy. Najlepszą drogą do regularnego nadzorowania serca jest elektrokardiogram, czyli w skrócie [EKG. funkcjonowanie polega na elektrycznej aktywności, którą dostajemy dzięki elektrodom umieszczonym na skórze klatki piersiowej. Badanie to kontroluje ocenę tętna, a także częstotliwości pracy serca. jest w stanie wykryć uszkodzenie mięśnia sercowego (u osób, które np. przeszły zawał serca).

EKG Poznań przeprowadzane jest zwykle w przychodni czy gabinecie lekarskim, ale może być też przeprowadzone przy łóżku chorego. W każdym większym mieście (Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk czy Poznań) można bez komplikacji tak się przebadać. tego typu badanie nie jest zajmujące i w żaden sposób nieprzyjemne dla badanego. wykonywane w pozycji leżącej, z odsłoniętą klatką piersiową i kończynami, do których mocuje się elektrody. Żel używany do posmarowania elektrod potrzebny jest do przewodzenia pobudzeń elektrycznych. Jedynym warunkiem podczas pomiaru jest pozycja w bezruchu, ponieważ kurcze mięsni mogą przeszkodzić w prawidłowym zapisie wyniku. Otrzymane dane są w postaci graficznego wykresu, samo zaś badanie to czas w przedziale 5-10 minut.

EKG to przydatna podpora w temacie określenia takich kwestii, jak tętno i częstość pracy serca. Warto wiedzieć, iż odpowiednio działające serce to kurcze między 60-100 uderzeń (na minutę). Jeśli podczas EKG okaże się, że mamy zaburzenia tego właśnie rytmu może to oznaczać, iż negatywnie funkcjonuje układ przewodzący serca. Dla ludzi z zawałem wyniki pomiarów EKG są nieodzowneEKG (zobacz również papiery EKG)świadamiają, jak duża jest rozległość, umiejscowienie po zawale, jak mocno zostało uszkodzone serce.

Kontynuuj czytanie na .