Skip to content

O tym, że Polacy coraz bardziej zamierzają dbać o własny wygląd zewnętrzny, wiemy już od kilku sezonów.
Skupiamy sporą uwagę nie tylko na to, co ubieramy na siebie, ale także w jakim stanie znajdują się nasze zęby. Kłopot z uczęszczaniem do dentysty zaczyna się minimalizować. Przecież zauważamy, iż dbanie o swoje dziąsła najzwyczajniej w świecie jest korzystne.

Przykuwamy dość dużą uwagę nie tylko na to, co ubieramy na siebie, ale także w jakim stanie znajdują się nasze zęby. Kłopot z umawianiem się na wizyty do dentysty zaczyna się obniżać. Mianowicie dostrzegamy, iż dbanie o swoje zęby najzwyczajniej w świecie się opłaca.

Narzędzia dentysty
Autor: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com
Nadal oczywiście boimy się przed wybraniem się do stomatologa, ale kiedy doskwierają nam krwawiące dziąsła , wtedy natychmiast zapisujemy się na konsultację. Zwykle nie jest to nic okropnego. Zazwyczaj należy jedynie zmienić pastę do mycia, a także kilka nawyków żywieniowych. Posiadając problemy z dziąsłami w pierwszej kolejności musimy unikać bardzo zimnych i za gorących potraw i napojów.

A mieszanie takich wartości za jednym razem jest już prawie nierealne. W związku z tym jeśli najdzie na nas chęć na skonsumowanie lodów i kawy, to dla dobra naszych dziąseł, powinniśmy zrezygnować z takiego połączenia. Dopuszczenie własnego uzębienia do okropnego stanu, nie pozostaje często nam wyboru, jak wyrwanie bardzo chorych zębów. Na pewno doświadczony stomatolog – mój link będzie próbował jeszcze je leczyć. Jednak prawdopodobnie ich pozbycie się okazać się może optymalną decyzją. Luki w szczękach mogą być powodem sporego dyskomfortu. Szczególnie jeżeli był usunięty jeden z siekaczy.

Dentysta
Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomo jest, że na sztuczną szczękę należy pozbyć się przynajmniej większości zębów. W ten sposób najlepiej postarać się o implanty stomatologiczne . Wystarczy pomyśleć, iż zamiast korzenia naszego prawdziwego zęba, mamy założoną specjalną śrubkę, na której będzie przytwierdzony implant.

Stomatolog dopasuje implant pod względem gabarytów i odcienia. Dlatego nie będzie on różnić się niczym szczególnym od prawdziwych zębów. Jedynym minusem takiego wyjścia, jest z pewnością dość wysoka cena. Założenie pojedynczego implanta to często suma kilkuset zł. Jednak za to posiadamy gwarancję wygody, oraz wysokiej jakości sporządzenia tej niedużej protezy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*