Skip to content

Oczyszczanie buzi u kosmetyczki. Czym jest? Jakie zapewnia skutki?
Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki jest przeznaczone między innymi dla osób z cerą trądzikową, jakie zmagają się z nadwyżką sebum lub trudnymi do wyeliminowania wągrami. Gabinety kosmetyczne oferują szereg zabiegów oczyszczających przeznaczonych dla tak wymagającej skóry. Nie brakuje też zabiegów dla osób z cerą suchą, a nawet z nadreaktywną cerą naczynkową. Na czym polega oczyszczanie buzi u kosmetyczki? Czy podobne zabiegi są bolesne? Jakie są rezultaty oczyszczania twarzy w gabinetach kosmetycznych?

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki jest przeznaczone m.in. dla kobiet z cerą trądzikową, jakie zmagają się z nadwyżką sebum czy kłopotliwymi do wyeliminowania wągrami. Salony kosmetyczne proponują serię zabiegów oczyszczających przeznaczonych dla tak wymagającej cery. Nie brak też zabiegów dla kobiet z cerą suchą, a nawet z nadreaktywną cerą naczynkową. Czym jest oczyszczanie buzi u kosmetyczki? Czy podobne zabiegi są bolesne? Jakie są efekty oczyszczania twarzy w salonach kosmetycznych?

Oczyszczanie twarzy – ręczne. Zabieg polega na ręcznym usunięciu wągrów oraz innych zanieczyszczeń gromadzących się pod nawierzchnią skóry. Pierwszą fazą oczyszczania ręcznego będzie dokładny demakijaż twarzy.

Zaciekawiły Cię opisywane informacje? Wejdź na nowy tekst (http://www.serwisfryz-kos.pl/kategoria-produktu/sprzet-kosmetyczny/) a zapewne dowiesz się nowych rzeczy, które Cię zainteresują.

Potem (odnośnik do strony) kosmetyczka przeprowadza peeling w celu usunięcia warstwy zrogowaciałego naskórka. Później na kilkanaście minut nakłada na buzię środek o działaniu rozmiękczającym i kieruje na buzię strumień pary, jaka poszerza pory oraz wzmacnia aktywność preparatu. Później kosmetyczka likwiduje odkładającą się w porach treść przez uciskanie palcami w rękawiczkach jednorazowych. Po wyeliminowaniu zaskórników, na twarz aplikowany jest krem lub maska o działaniu łagodzącym. Ostatnią fazą zabiegu będzie nałożenie stosownego kremu ochronnego dopasowanego do potrzeb cery klientki. Zabieg przeznaczony jest dla każdego rodzaju cery.

twarz pozbawiona zmarszczek

Autor: Lara Cores
Źródło: http://www.flickr.com

Hydrabrazja, to zabieg oczyszczający, w trakcie którego używa się wody. Pierwszą fazą zabiegu jest oczyszczenie skóry z odkładającego się łoju jak też zaskórników poprzez zasysanie (podciśnieniowo). Potem przeprowadza się mikrodermabrazję wodną, a więc złuszczenie naskórka przy użyciu głowic ściernych o rozmaitej grubości (są one dopasowywane do rodzaju skóry). W czasie zabiegu woda chłodzi skórę, osłabia dyskomfort towarzyszący złuszczaniu oraz do tego nawilża. Hydrabrazja jest określona dla każdego typu skóry, nawet wrażliwej jak też naczynkowej.

Mikrodermabrazja, zwana też mikropeelingiem kontrolowanym, polega na łagodnym, w pełni kontrolowanym ścieraniu naskórka, warstwa po warstwie, za pomocą diamentowych głowic z użyciem próżni. Mikrodermabrazja oczyszcza cerę z wągrów i ułatwia przenikanie składników aktywnych. Mikrodermabrazja diamentowa jest przeznaczona dla pań z cerą problematyczną (przede wszystkim cera mieszana, tłusta).

Powyższe zabiegi wykonuje prawie każdy salon urody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*