Skip to content

Odżywianie włosów po lecie – to proste
Okres lata to czas na wakacyjne wyjazdy. Wiele osób jedzie nad morze. Palące słońce, upały, sól w morskiej wodzie, chlorowana w basenie, wiatr – to wszystko fatalnie wpływa na kondycję naszych włosów. Zazwyczaj po lecie są wysuszone, spłowiałe, przypominają nieco siano i należy je potraktować wyjątkowo

.

Okres lata to czas wyjazdów wakacyjnych. Wiele osób jedzie nad morze. Palące słońce, upały, słona woda w morzu, chlor w wodzie w basenie, wiatr – to wszystko fatalnie wpływa na kondycję naszych włosów. Najczęściej po okresie lata są wysuszone, wypłowiałe, przypominają trochę siano i trzeba je potraktować wyjątkowo

.

Normalne szampony do włosów nie są rozwiązaniem.

wella maska do włosów
Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Po miesiącach upałów nasze włosy wymagają intensywnego odżywiania. Musimy pamiętać by myć je bardzo delikatnie. Jeżeli mamy problemy ze skórą głowy zdecydujmy się na sprawdzony szampon przeciwłupieżowy. Używajmy chłodnej wody. Gorąca nie wpływa zbyt dobrze na włosy. Po umyciu włosów szamponem nałóżmy porządną porcję odżywki. By odżywić włosy po letnich miesiącach możemy częściej stosować maski do włosów. Nakładamy je na parę minut i zmywamy letnią wodą. Kiedy i to będzie za mało nie wahajmy się położyć odżywki bez spłukiwania. Nie zapominajmy tylko żeby wybierać najwyższej jakości lekkie kosmetyki. Nie chodzi o to aby obciążyć włosy, bo będą się przetłuszczać i wcale im nie pomożemy.

Postarajmy się ograniczyć używanie suszarki do włosów. Jeśli trzeba jej używać – korzystajmy z chłodnego strumienia powietrza. Pomoże to zamknąć łuski włosów przez co staną się gładkie. Różnego rodzaju urządzenia do stylizacji na gorąco na przykład lokówki czy ceramiczne prostownice do włosów musimy schować na kilka tygodni do szafki (czytaj resztę pod adresem). Zostawmy swoim włosom trochę czasu na regenerację.

Idealnie jest już w trakcie wypoczynku myśleć o stanie naszych włosów. Stosować maski ochronne, wkładać chustkę czy kapelusz osłaniający przed promieniami słonecznymi. Istotne jest też porządne mycie włosów delikatnym szamponem i dbanie o nie przez cały czas. Zapakujmy maskę do włosów i stosujmy ją częściej niż na co dzień. Można także ochraniać włosy naturalnymi preparatami, takimi jak choćby olej kokosowy. Jego aromat jest zdecydowanie słodki, a przy okazji pomoże nam chronić końcówki włosów przed wpływem promieni słonecznych, soli i chloru.

Nie zapominajmy także o wpływaniu na włosy od środka. Pijmy dużo wody, możemy również przyjmować preparat ze skrzypem polnym – z pewnością nie zaszkodzi, a włosy dzięki niemu będą mocniejsze i mniej podatne na mechaniczne uszkodzenia. To niewielki wysiłek a jeżeli będziemy w czasie wakacji pamiętać o codziennej pielęgnacji nie będziemy mieć po wakacjach dylematu czy czasem nie potrzeba nam maszynki do strzyżenia, żeby pozbyć się tego stogu siana z głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*