Skip to content

Dbaj o oczy!
Narząd wzroku jest jeden z najważniejszych narząd receptorowy człowieka, albowiem aż 82% bodźców jest przesyłanych do mózgu właśnie dzięki oczom. To one, dają nam tę moc dzięki której poznajemy świat i jego piękno. Dlatego tak istotne jest, abyśmy dbali o ten narząd i nie bagatelizowali objawów różnych dolegliwości z nimi związanych.

Narząd wzroku jest najważniejszy organ człowieka, ponieważ aż 82% bodźców jest przekazywanych do mózgu właśnie dzięki oczom. One sprawiają, że poznajemy świat i jego wspaniałości. Stąd tak znaczące jest, byśmy otaczali specjalną opieką ten narząd i nie bagatelizowali przejawów różnych dolegliwości z nimi związanych.

okularnicy

Autor: Eden, Janine and Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli więc masz wrażenie, iż od pewnego czasu pogorszył Ci się wzrok, obraz jest zamglony, masz coraz bardziej odczuwalne problemy z widzeniem w trakcie czytania a także oglądania telewizji, a kierowanie autem stało się dla Ciebie niemożliwe – mogą być to objawy choroby, zwanej zaćmą. Wtedy potrzebna jest natychmiastowa wizyta u okulisty.

Prezentowany artykuł omawia naprawdę ważne sprawy, ale zobacz jeszcze tamto opracowanie – z pewnością stwierdzisz, że są godne uwagi.

Zaćma należy do najbardziej rozpowszechnionych schorzeń oczu. Choruje na nią prawie co pięćdziesiąty Polak, a podstawowym jej objawem jest stopniowe pogarszanie się ostrości widzenia. Z czasem dochodzi do stopniowego zacierania się oglądanego obrazu.

Niektóre schorzenia oczu, (w tym zaćma) mogą być dziedziczne. Z tego powodu gdy mamy wśród naszych bliskich osoby obciążone chorobami wzroku, dbajmy o profilaktykę, czyli coroczne badanie wzroku. Okresowe badanie wzroku u okulisty ułatwia wczesne wykrycie chorób, które przebiegają w pierwszym etapie choroby bezobjawowo.

W trakcie wizyty u okulisty, ten – po przeprowadzeniu podstawowego badania – może wyznaczyć datę wykonania reszty innych badań, w celu bardziej precyzyjnego zbadania wzroku. Oczy to okno, przez które lekarz okulista może ocenić ogólny stan naszego zdrowia, np. dokonać błyskawicznej oceny stanu żył i tętnic. W związku z powyższym tak ważne są badania kontrolne, nawet jeśli nie mamy żadnych problemów ze wzrokiem.

Mimo,że medycyna laser frakcyjny z każdym dniem idzie coraz bardziej do przodu, nie istnieje żaden lek zapobiegający lub leczący zaćmę, więc konieczna jest operacja. Zabieg usunięcia zaćmy polega na wyeliminowaniu zmętniałych soczewek a następnie zastąpieniu ich syntetycznymi soczewkami (implantami), które zapewniają najwyższą jakość obrazu. Znaczące jest, by klinika, gabinet do którego się zgłosimy operowały na jak najlepszym jakościowo sprzęcie. Przeprowadźmy wywiad wśród znajomych, sprawdźmy gabinety okulistyczne, posiadające swoje strony w internecie, a na pewno znajdziemy taki, któremu będziemy mogli zaufać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*