Skip to content

Oświetlenie do nowoczesnego salonu
Gdy aranżujemy mieszkanie próbujemy przykładać identyczną uwagę do do każdego z pomieszczeń. Jednak na pewno dość długo skupiamy się na salonie. Na początek rozmyślamy, w jakim stylu powinien być urządzony.

Kiedy aranżujemy mieszkanie staramy się przykładać identyczną uwagę do wszystkich pomieszczeń. Ale na sto procent dość długo myślimy o salonie. Początkowo rozmyślamy, w jakim stylu ma zostać urządzony.

Później myślimy o tym, że poza tym, że salon ma fajnie się prezentować to na dodatek powinien być użytkowy, bo to właśnie do salonu zaprasza się gości i sami spędzamy dużo czasu razem z innymi domownikami. Zaczynamy też rozmyślać o tym, jakie oświetlenie okaże się najlepsze. Idealną opcją są za każdym razem lampy klasyczne do salonu. Bo klasyka jest uznawana od lat i po prostu okazuje się trudna do zastąpienia. Poza tym ostatnio niesamowicie popularne stały się lampy z kryształami. Możemy je kupić, jako lampy żyrandole, ale też w formie lamp stojących.

Jeżeli nasz salon wymaga kryształowych dodatków, to na sto procent zakup takich lamp będzie strzałem w dziesiątkę. Musimy jedynie pamiętać, żeby nie przesadzić. Poza tym warto wybierać droższe lampy z kryształami , bo jedynie one rzeczywiście dają fajny efekt.

Poszukujesz dodatkowych wiadomości na omawiany tutaj temat? To nie problem, zwyczajnie wejdź dalej szkoła podstawowa Wilanów a zobaczysz, że to było bardzo łatwe.

Te tanie lampy tego rodzaju wyglądają przeważnie tandetnie i nie dodadzą charakteru żadnemu pomieszczeniu.

Plafony w salonach

nowoczesny salon

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Odpowiednia aranżacja salonu to zgranie wielu drobiazgów w spójną całość. Często mamy już urządzony salon i dopiero wtedy myślimy o tym, jaki rodzaj oświetlenia okaże się właściwy. Najczęściej trudno wybrać cokolwiek, bo lampy nie za każdym razem możemy dobrać do całościowej koncepcji danego pomieszczenia. W takiej chwili perfekcyjny okaże się plafon do salonu . W obecnych czasach posiadamy ogromny wybór plafonów. To nie to, co kiedyś, że dało się znaleźć jeden typ plafonów. Obecnie można kupić przeróżne plafony jeśli chodzi o kształt czy kolor.

Wystarczy, że zapytamy o nie w sklepie z lampami. Musimy jednak mieć pewność, że owy plafon perfekcyjnie będzie wpisywał się w koncepcje danego salonu. Ale, kiedy od jakiegoś czasu poszukujemy odpowiedniej lampy do salonu i żadna nie jest odpowiednia, to naprawdę plafon będzie najlepszym rozwiązaniem. To współczesne rozwiązanie, które raczej nie przykuwa tak bardzo uwagi, ale na bank idealnie wpisze się w otoczenie i będzie dobrze oświetlało salon.