Skip to content

Parę porad o tym, jak wygodnie i praktycznie umeblować pokój dla swojego dziecka.
Urządzając pokój dla dzieci warto pamiętać o paru istotnych zasadach. Idealna sytuacja będzie wtedy, gdy każde z dzieci w rodzinie posiadać będzie swój oddzielny pokój, w takim przypadku można będzie wszystko umeblować wygodnie, praktycznie, a jednocześnie zgodnie z wymaganiami małego użytkownika.

Urządzając dziecięcy pokój warto pamiętać o paru istotnych rzeczach. Najlepsza sytuacja jest wtedy, gdy każde dziecko w domu będzie miało swój oddzielny pokój, w takim przypadku będzie można wszystko urządzić praktycznie, wygodnie, a równocześnie w zgodzie z oczekiwaniami młodego użytkownika.

szafka do pokoj dziecięcego
Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com
Często jednak jedno z pomieszczeń dzieli rodzeństwo, i wówczas konieczne jest takie urządzenie całości, aby wszystkim było wygodnie. w pierwszej kolejności trzeba wiedzieć o tym, że nie da się kupić jednego uniwersalnego zestawu mebli na cały okres rośnięcia, od niemowlaka do nastolatka. Meble muszą zwiększać się wraz z ich właścicielem, bo w przeciwnym wypadku ich użytkowanie nie tylko będzie mało wygodne, ale może także być niebezpieczne. W wieku niemowlęcym będzie przede wszystkim niezbędne wygodne, bezpieczne łóżeczko, najlepiej jeśli będzie miało wyciągane szczebelki, żeby maluch mógł wędrować po świecie – więcej informacji o producencie mebli dziecięcych. Dodatkowo malutki stoliczek, krzesełko i komoda i to tak naprawdę powinno starczyć, więcej zmian potrzebne będzie jak pojawi się potrzeba uczenia się.

Dla kilkulatka można już kupić meble, które powinny posłużyć nieco dłużej. Jeżeli się kupi jakieś uniwersalne, praktyczne zestawy mebli dla dzieci, to nawet nastolatek będzie mógł korzystać z nich, pod warunkiem, że nie zostaną zniszczone – zestawy mebli dla dzieci. Łóżko również już można kupić dorosłe – nie ma żadnych problemów żeby spał na takim pięciolatek, a jak w wieku kilkunastu lat urośnie, to zapewne też się sprawdzi i będzie dobre. Obowiązkowym wyposażeniem pokojów dla dzieci są biurka. Tu bardzo dobrym rozwiązaniem są biurka mające regulację wysokości, w pewnym sensie będą one rosnąć razem z ich użytkownikiem. Są one dość kosztowne, jeśli więc ktoś nie chce wydawać za dużo, to może pomyśleć o klasycznej konstrukcji z dobrym, obrotowym krzesłem. Z pewnością przydadzą się również półki dla dzieci, na jakich będzie można ułożyć wszystkie zeszyty, książki i przybory szkolne – czytaj. Urządzając pokój warto pamiętać, że niejeden producent mebli dziecięcych pozwala na znaczne modyfikacje i przeróbki swoich wyrobów, przez co będzie można wszystko bardzo dobrze dopasować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*