Skip to content

Parę przydatnych wskazówek na temat tego, jaki tort będzie najlepszy na swoje wesele
W czasie przygotowań do wesela pamiętać także trzeba o torcie. Jest on bardzo ważnym elementem uroczystości, i wiele par szuka tu naprawdę dużej oryginalności. Ponieważ o ile przy standardowym menu raczej trzeba uważać, tak żeby wszystkim pasowało, o tyle w przypadku tortu pozwolić sobie można na odrobinę szaleństwa. Szczególnie jeśli ktoś ma ciekawy pomysł i uda mu się znaleźć cukiernika, jaki ten pomysł będzie w stanie zrealizować. W przypadku tortów weselnych najistotniejszy będzie ich wygląd.

Podczas weselnych przygotowań pamiętać także trzeba o torcie. Jest on bardzo ważnym elementem uroczystości, i sporo par szuka tu naprawdę dużej oryginalności. Bowiem o ile przy standardowym menu raczej trzeba uważać, tak aby wszystkim odpowiadało, o tyle w przypadku tortu można sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa. Szczególnie jeżeli ktoś ma ciekawy pomysł i znajdzie cukiernika, który ten pomysł będzie w stanie zrealizować. Jeśli chodzi o torty weselne najważniejszy będzie ich wygląd.

Gdy o północy pojawi się na sali kilkupiętrowe dzieło cukierniczej sztuki, ze wspaniałymi dekoracjami, na pewno zrobi to większe wrażenie, niż zwykłe okrągłe torty z dużą ilością lukru na górze i paroma kolorowymi kwiatkami. Obecnie moda ślubna wręcz wymaga, żeby zachwycić gości weselnych swoim tortem, dlatego też tak duże zapotrzebowanie jest na cukierników, którzy będą potrafili wykonywać tego typu torty. A jeszcze korzystniej będzie, ślubny ciastka (polecamy źródło artykułu) nie tylko doskonale będzie się prezentował, lecz równie podobnie smakował.

tort

Autor: Dan Cake Polonia
Źródło: Dan Cake Polonia

Najważniejsze przy zamawianiu tortu jest znalezienie odpowiedniego cukiernika – zobacz informacje. Każdy z nich będzie miał swój własny styl dekorowania i pieczenia, i wyroby każdego z nich smakować mogą odmiennie. Powinno się zanim się podejmie ostateczną decyzję sprawdzić kilka miejsc, przez co będzie się mieć rozeznanie i łatwiej będzie wybrać. Obecna moda podąża w stronę coraz większej liczby pięter, niektórym już trzy nie wystarczają i decydują się na wersję pięciopiętrowe. Przy dużych weselach rzeczywiście taki ciastku (polecamy sprawdź więcej) może się sprawdzać, jednak na niewielkich kameralnych przyjęciach postawić jednak lepiej na coś małego.

Mimo tego, że wiele par stawia przede wszystkim na wygląd, to mimo wszystko o smaku również trzeba pamiętać. Należy unikać ciężkich, bardzo słodkich mas, dużo lepiej zamiast nich będzie się sprawdzać delikatna bita śmietana. Jeżeli jest taka możliwość, to zdecydować się można na tort w kilku smakach. Przez to nie będzie problemu, że jakiś smak komuś nie będzie pasował, to z pewnością jakiś odpowiedni dla siebie znajdzie.