Skip to content

Piękne włosy
Każda kobieta marzy o lśniących włosach, które są oznaką zdrowia.Szampony i odżywki są podstawą codziennej pielęgnacji.

Każda kobieta marzy o lśniących włosach, które są oznaką zdrowia.Do codziennej pielęgnacji wystarczą szampon i odżywka.

Szczególnie jeśli nie farbujesz,nie musisz martwić się o ich wygląd. O wiele więcej czasu na zabiegi pielęgnacyjne powinny poświęcić kobiety, które systematycznie używają farby do włosów. Powód takiego stanu rzeczy, to chemiczny skład farb, które mocno je wysuszają. Wówczas należy oprócz zwykłej odżywki, zastosować dodatkowe środki pielęgnacji, przykładowo maski z proteinami jedwabiu lub oleje do włosów, np.

Jeżeli sądzisz, że znajdziesz interesujące treści w sieci, to przejdź (https://novagroup.pl/produkt/laser-co2-finexel) do opisywanego problemu oraz kliknij w link znajdujący się tutaj.

rycynowy lub z pestek winogron.

Najlepiej stosować naturalne kosmetyki do włosów, które nie mają w składzie chociażby silikonów. Na przykład silikony to substancje, które oprócz właściwości nabłyszczających oklejają włos, co sprawia, że łatwiej osadzają się na nich zanieczyszczenia. Podobnie jak organiczne kosmetyki do ciała, ekologiczne kosmetyki do włosów, zawierają więcej składników naturalnych, pochodzenia roślinnego.

Tak na prawdę należy dbać głównie o skórę głowy i dobierać szampon odpowiedni dla nas.

Modne fryzury i upięcia

Autor: Glitter
Źródło: Glitter

Jeśli włosy często się przetłuszczają, to oznacza, że mamy skórę łojotokową i należy ją odpowiednio oczyszczać. Trzeba mieć to na uwadze, ponieważ możemy łatwo nabawić się łupieżu.

Jeżeli zafascynował Cię omawiany wątek, to pod linkiem znajdziesz większą ilość podobnych informacji, które z pewnością okażą się warte uwagi.

Warto także uważnie dobrać szampon w przypadku atopowej skóry. Wówczas kupujmy w szampony o jak naturalny składzie. Świetnie sprawdzą się także preparaty przeznaczone do pielęgnacji skóry dziecięcej lub kosmetyki apteczne (szczegóły).

Oprócz stosowania szamponów i odżywek warto pamiętać o kilku elementarnych zasadach codziennej pielęgnacji. Po pierwsze jak najrzadziej korzystać z lokówki i prostownicy Jeśli już koniecznie musimy z nich skorzystać, warto zastosować specjalny preparat chroniący włos przed działaniem wysokiej temperatury. O tym na . Trzeba też dokładnie wypłukać włosy po umyciu, najlepiej niezbyt gorącą wodą. Mokrych włosów nie należy szczotkować, ani mocno trzeć ręcznikiem, ponieważ w ten sposób uszkadzamy ich budowę i pozbawiamy blasku. Po zakończeniu suszenia pamiętajmy, aby przełączyć suszarkę na chłodny nawiew. W ten sposób domykamy łuski włosowe, wygładzając fryzurę.