Skip to content

Piękny uśmiech odejmuje lat!
Zdrowe i lśniące zęby. Ozdoba uśmiechu, symbol zdrowia. I niedoścignione marzenie wielu z nas. Życzymy sobie, by były proste, równe i kompletne. Czy wiesz, że wszystkie te pragnienia można spełnić?

Zdrowe i lśniące zęby. Ozdoba uśmiechu, symbol zdrowia. I niedoścignione marzenie wielu z nas. Życzymy sobie, by były białe, równe i kompletne. Czy wiesz, że wszystkie te marzenia można spełnić?

Kiedy uzębienie mamy kompletne, jednak przestrzeń, która pojawia się między górnymi, środkowymi siekaczami czy nierówności szkliwa powodują nasze złe samopoczucie, problemu pozbędzie się choroba (polecamy dentysta kraków), zakładając nam licówki. Są to płatki porcelany, bardzo cienkie, mocowane na licowej (wargowej i policzkowych) stronach zębów. Albowiem są wykonane z bardzo twardego materiału, możemy je nosić nawet 15 lat. To szybki i ciesząca się uznaniem metoda na posiadanie „hollywoodzkiego uśmiechu”. Decydując się na zabieg, można zmienić kolor, udoskonalić kształt oraz długość i szerokość zęba, a nawet odbudować brakujące fragmenty. Szczegółowe informacje: .

Stomatolog

Autor: 95Berlin
Źródło: http://www.flickr.com

Statystyki jednak alarmują, że przeciętna osoba dorosła ma niekompletne uzębienie. Problem jest poważny. I najważniejsze nie są, jakby się mogło wydawać jedynie walory estetyczne, co problemy natury medycznej. Ubytki w uzębieniu są powodem tego, że pozostałe zęby są bardziej obciążone, zaczynają się przesuwać i pochylać, co w rezultacie prowadzi do efektu domina – zęby sąsiadujące z pustą przestrzenią po zębie zaczynają się chwiać. Im dłuższy czas zwlekamy z pojawieniem się w gabinecie dentystycznym, tym cięższe do wyleczenia są następstwa naszych zaniedbań. Nasz brak rozsądku w tym przypadku może być przyczyną poważnych zmian chorobowych w stawach skroniowo-żuchwowych.

Jedną z najlepszych metod na przywrócenie naturalnego uśmiechu, poprawienie rysów twarzy i wymowy są implanty. Stomatolog we Wrocławiu wszczepia kilka implantów i mocuje na tym rusztowaniu protezę zębową. Za jedyną wadę takiego rozwiązania możemy uznać względnie wysokie koszt ich założenia, jednak pamiętajmy, że są one bardzo trwałe i można się nimi cieszyć przez bardzo długie lata – więcej. Co więcej, w gabinetach możemy wybrać możliwość rozłożenia kwoty na raty, co jest szczególnie pomocnym rozwiązaniem.

Zabieg poprzedza wykonanie badań oraz prześwietlenie (rentgen kraków) szczęki. Implanty są zakładane są w znieczuleniu miejscowym. Po znieczuleniu w kość szczęki stomatolog wkręca śrubę która stanowi podstawę implantu. Wszczepiony implant potrzebuje zagojenia i połączenia z kością – zajmuje to około 3-4 miesiące w żuchwie i 5-6 w szczęce.