Skip to content

Pierwsze znaki alergii to istotny znak alarmowy
Kichanie przy skoszonej trawie, swędzenie oka po pogłaskaniu psa albo bąble na twarzy po spożyciu niektórych potraw – wszystko to będzie objawami coraz częściej spotykanych alergii. Lecz specjaliści od leczenia alergii nie muszą narzekać na brak chorych, wręcz odwrotnie, ich ilość bez przerwy wzrasta. Szacuje się, że nawet połowa mieszkańców Polski jest na jakiś alergologiczny czynnik wrażliwa, a w coraz większej ich liczbie zaczynają występować objawy. Do najbardziej powszechnych alergenów zalicza się pyłki traw i drzew, z tego też powodu dla każdego alergika wiosna to mało lubiana część roku. Ale to jeszcze nie koniec, bowiem uczulać może dużo więcej substancji. Wielu ludzi powinno unikać psów i kotów, z kolei inni nie mogą spożywać niektórych potraw lub używać kosmetyków które zawierają określone substancje. Szacowane jest, że liczba wszystkich substancji uczulających sięga dwudziestu tysięcy, lecz największa liczba chorych ma problemy z pyłkami. Jeżeli więc ktoś będzie miał objawy takie jak występujące często pieczenie oczu, katar czy wysypki, to musi zbadać się, czy nie jest chory. Odpowiednio wczesne wykrycie alergii daje sporo szans na przyhamowanie choroby lub nawet zupełne wyleczenie.

Kichanie przy skoszonej trawie, swędzenie oczu po przytuleniu psa albo kota albo bąble na twarzy po zjedzeniu niektórych potraw – wszystko to mogą być objawy coraz częściej występujących alergii. Niestety lekarze od leczenia alergii nie mogą marudzić na brak pacjentów, wręcz przeciwnie, ich ilość bez przerwy wzrasta. Mówi się, że kilkadziesiąt procent mieszkańców Polski jest na jakiś alergologiczny czynnik uczulona, a w coraz większej ich części występują objawy. Do najbardziej powszechnych substancji alergennych zalicza się pyłki drzew i traw, dlatego też dla każdego alergika wiosna to najbardziej nielubiana pora roku. Ale to nie koniec, bowiem uczulać może dużo więcej substancji. Wielu ludzi musi unikać psów i kotów, inni z kolei nie powinni spożywać niektórych produktów lub używać kosmetyków zawierających jakąś grupę substancji. Szacowane jest, że ilość wszystkich alergenów sięga dwudziestu tysięcy, ale bardzo duża grupa chorych ma kłopoty z pyłkami. Jeżeli więc ktoś ma objawy takie jak powtarzające się pieczenie oczu, katar czy wysypki, to powinien zbadać się, czy nie jest chory. Odpowiednio wczesne wykrycie alergii daje sporo szans na ograniczenie choroby lub nawet zupełne wyleczenie.

Opakowanie chusteczek potrzebne w czasie alergii

Autor: Mike Linksvayer
Źródło: http://www.flickr.com

Leczeniem wszelakich alergii zajmują się specjaliści alergolodzy. W niejednym mieście trzeba umawiać się do nich wiele miesięcy naprzód, ponieważ tak ogromna jest liczba oczekujących. Po wstępnej rozmowie, gdy objawy wskazują na wystąpienie alergii, lekarz z pewnością skieruje chorego na testy alergiczne katowice. Polegać one będą na nakłuciu skóry i podaniu w to miejsce alergenów, po czym sprawdzeniu reakcji uczuleniowej. Jeśli w miejscu ukłucia pojawi się jakiś odczyn, to będzie to oznaczać że dany pacjent jest uczulony, a poziom tego uczulenia określa się określając wielkość odczynu. Po sprawdzeniu, na co ktoś jest uczulony, lekarz alergolog zaproponuje metodę leczenia – . Rzecz jasna najlepszą metodą jest unikanie substancji uczulających, ale trudno czasami jest uniknąć pyłków traw, gdyż wiązałoby się to z koniecznością siedzenia w domu.http://cpsens.pl/ (więcej w serwisie)Dość dobrą, ale długotrwałą metodą są odczulające zastrzyki, ale coraz częściej lekarze stosują również biorezonans opole.