Skip to content

Płyn ustrojowy – krew jest odbiciem samopoczucia psychicznego człowieka
Dawanie prezentów jest tak samo dobre, co ich odbieranie. Jeżeli chcemy pokazać swoim bliskim, że darzymy ich uczuciem i że się o nich troszczymy, możemy ofiarować im niecodzienny prezent – mikroskopowe badanie żywej kropli krwi.

Obdarowywanie prezentami jest tak samo przyjemne, co ich odbieranie. Jeśli chcielibyśmy pokazać swoim bliskim, że darzymy ich uczuciem i że się o nich troszczymy, możemy ofiarować im niecodzienny prezent – analiza kropli krwi.

lekarz
Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Krew jest niezwykle istotną dla stanu zdrowia, płynną tkanką ciała człowieka. Przez całe życie, nie zwracamy uwagi, że krew krąży ciągle w naszym organizmie. Krew, dostarcza tlen odebrany z płuc i dostarcza składniki odżywcze do każdej komórki, odebrane z przewodu pokarmowego. Od jakości krwi zależy także codzienny poziom naszej siły witalnej, naszego samopoczucia i ogólny stan zdrowia. Bez krwi nie istnieje życie.

Ten tekst jest pasjonujący, ale warto poznać też inne takiego rodzaju posty. Z tego powodu zobacz polecane informacje, które także okażą się dla Ciebie pomocne.

Płyn ustrojowy – krew posiada także rolę informacyjną.

Dla lekarza, niezwykle istotną informacją badawczą jest skład krwi, wygląd komórek i właściwości krwi. Wzrasta zaciekawienie techniką badania krwi w zakresie stanu odżywienia i równowagi metabolicznej w organizmie. W Polsce, analiza żywej kropli krwi, jest nowinką. Analizowanie, polega na oglądaniu w powiększeniu obrazu kropli krwi, pobranej z opuszki palca. Następnie, pobrana kropla krwi oceniana jest pod mikroskopem, przy zastosowaniu sporego powiększenia. Dzięki temu powiększeniu możemy zaobserwować we krwi wszystkie jej składniki. Oglądamy obraz krwinek, ich aktywność i ułożenie względem siebie.

Transmisja obrazu dostarczanego przez mikrokamerę z mikroskopu na ekran monitora, umożliwia jednoczesną obserwację obrazu krwi przez osobę poddaną badaniu . Jest to unikalna możliwość zaobserwowania tego, co znajduje się w naszym organizmie i z czego na co dzień nie zdajemy sobie sprawy. Czytelność obrazu jest o wiele wyraźniejsza niż wiele słów czy suchy wydruk cyfr. Wystarczająco szybka reakcja, może sporo obniżyć ryzyko pojawienia się niebezpiecznych dla nas dolegliwości, a także sprawić powstrzymanie niekorzystnych jej symptomów. W porę wykrycie symptomów odbiegających od normy, umożliwia doprowadzenie naszego organizmu do równowagi, poprzez zastosowanie zmian w dotychczasowym sposobie życia oraz wprowadzenie nowych nawyków związanych z odżywianiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*