Skip to content

Najważniejsze informacje o zaćmie, współcześnie stosowane techniki jej leczenia
Wzrok to dla każdego człowieka podstawowy narząd zmysłu, jakim odbiera się świat. Lecz upływające lata lat, postępujące schorzenia i brak należytej troski o oczy powodują, że u wielu osób pojawiają się problemy z ostrością widzenia.

Wzrok to dla ludzi podstawowy narząd zmysłu, którym można odbierać świat. Jednak upływ lat, postępujące schorzenia i brak należytej troski o wzrok mogą spowodować, że u wielu osób pojawiają się problemy z ostrością widzenia.

więcje na ten temat

Autor: StaR DusT
Nieleczone mogą doprowadzić nawet do zupełnej utraty wzroku, dlatego też każdy powinien systematycznie badać swój wzrok u okulisty, a w razie konieczności podjąć skuteczne leczenie.

Jedną z najczęściej występujących chorób wzroku, która dotyka szczególnie ludzi w starszych latach, jest zaćma.

Tylko teraz obejrzyj także ten tekst, który jest bardzo interesujący. Zrób to już w tym momencie! Przekonasz się, że naprawdę trzeba to zrobić!

Jest to choroba przewlekła, która czasami się rozwija przez wiele lat, i początkowo nie dająca żadnych objawów. Na pewnym etapie zaczyna się pojawiać pogorszenie widzenia, które jest rezultatem zmętnienia soczewki, wówczas bez problemów może być już dobrze zdiagnozowana przez okulistę. W praktyce zaćmie nie da się zapobiec, chociaż jest szereg czynników zwiększających ryzyko jej powstania, i u każdego chorego może przebiegać inaczej. Na szczęście współczesna medycyna bardzo dobrze daje sobie radę z leczeniem tego schorzenia, więc taka diagnoza nie oznacza, że przez resztę życia nic nie będzie się widzieć.

Jeśli tylko jest taka możliwość, to najlepiej pozbyć się zaćmy najszybciej, jak można. Sam zabieg nie jest skomplikowany i można go wykonywać w każdym stadium choroby. Nie ma też żadnych przeciwwskazań co do wieku pacjenta – operacja zaćmy Warszawa – oferta zabiegu w Optegra, może być wykonana zarówno u niemowlaka, jak i dziewięćdziesięciolatka. Obecnie używa się techniki polegającej na usunięciu przy pomocy ultradźwięków albo wypłukiwania starej soczewki i zastąpienie jej sztuczną. Soczewki organizm dobrze toleruje, powikłania zdarzają się bardzo rzadko i częściej są one wynikiem zaniedbań ze strony chorego. Po operacji należy przez pewien okres czasu być bardzo ostrożnym, żeby wszystko dobrze się zagoiło. Trzeba unikać noszenia ciężkich przedmiotów, regularnie przemywać oko zaleconymi preparatami, a także ograniczyć niektóre sporty. Jeśli wszystko przyjmie się jak należy, to już po kilkunastu tygodniach można powrócić do wcześniejszego trybu życia.