Skip to content

Pomoc dla każdego nauczyciela
Badając pensje zwyczajnego pedagoga w Polsce i zestawiając wynik z średnimi pensjami w państwach zachodnich można odnieść wrażenie, że ten fach w naszej ojczyźnie jest niedoceniany.

Badając przychody przeciętnego nauczyciela w naszym kraju i porównując sumy z zarobkami w państwach europejskich można dojść do wniosku, że ten fach nad Wisłą jest traktowany jako gorszy.

edukacja

W rankingach najbardziej cenionych profesji nauczyciel zajmuje niezłe miejsce, ale niestety ciągle pokutuje wiele krzywdzących opinii. Przykładowo wiele ludzi zwraca uwagę, że nauczyciel wyrabia tylko osiemnaście godzin na tydzień. A należy zdawać sobie sprawę, że belfer pracuje również w domu – ocenia prace, obmyśla lekcje itp..

Każdy opiekun dziecka ma nie zapominać, żeby przy swojej latorośli otwarcie nie obrażać tego zawodu, gdyż to może doprowadzić do spadku autorytetu nauczyciela i szkoły. A takie zdewaluowanie autorytetów będzie złe dla ucznia. Odpowiednio wykształcony belfer, który jest dobrze traktowany przez uczniów to gwarancja mocnej oświaty. Należy wiedzieć, że każdy nauczyciel w państwie może skutecznie szlifować swoje umiejętności w instytucji Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Za doskonalenie nauczycieli w Warszawie jest odpowiedzialny stołeczny oddział CDN. Chwilę po wystartowaniu roku szkolnego przesyła on kompletne materiały, w których opisuje propozycje różnych rodzajów wsparcia dla nauczycieli. Każdy nauczyciel może skorzystać z takiego wsparcia – dla przykładu: członkowie Centrum Doskonalenia Nauczycieli mogą zjawić się w szkole i pokazać przydatne pomoce edukacyjne i doradzić w sprawie tworzenia programu nauczania. Miejscowe oddziały CDN wspierają pedagogów indywidualnie i grupowo.

kształcenie

Pojedyncza pomoc dotyczy, jak już powiedziano wyżej, dobrania materiałów, wsparcia edukacyjnego bądź asysty przy gromadzeniu formalności do procedury awansu na wyższy szczebel. Szersza pomoc za to to głównie różnego rodzaju konferencje, szkolenia i kursy dla nauczycieli, które ulepszają kwalifikacje pedagogów z konkretnego przedmiotu. Centrum Doskonalenia Nauczycieli często organizuje również atrakcyjne konkursy dla uczniów szkół. Dodatkowo uczniowie mogą otrzymać od CDN wsparcie w kształcie na przykład specjalnych szkoleń dla uczniów z wadą wymowy. Centrum (http://rehabilitacja.przemysl.pl/kontakt) Centrum (www)

Źródło: eko-tur.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*